НОВИНИ

Перша теплична суниця дешевша, ніж рік тому

01.05.2024 19:07
2_765

Перші відносно великі партії тепличної суниці садової в Україні пропонуються дешевше, ніж рік тому. Обсяги поки дуже невеликі, а середня ціна складає приблизно 170 грн/кг. Про це йдеться у ринковому огляді журналу «Садівництво по-українськи».

За даними Української плодовочевої асоціації (УПОА), у 2023 році Україна виробила близько 14 тис. тонн лохини та приблизно 60 тис. тонн малини, враховуючи обсяги домогосподарств, та від 80 тис. тонн до 200 тис. тонн суниці.

«Все це пішло переважно на внутрішній ринок споживання – свіжий чи заморожений. Більш точну цифру дати неможливо – після того, як південь відпав та немає достовірної статистики», – каже президент УПОА Тарас Баштанник.

Ціни на заморожену малину у порівнянні з осінню зросли десь на 35-40%. Тарас Баштанник припускає, що до кінця сезону вони приблизно такими й залишаться, хоча у пік можуть трошки просісти – на 5-10%, але все одно будуть вищими, ніж минулого року – коли ціни були можна сказати на дні. Зараз ціни на заморожену малину в залежності від категорії від 1,8 євро/кг до 2,5 євро/кг з доставкою.


Перегляди: 13
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: