НОВИНИ

Переробка соняшнику скотилась до мінімуму

31.01.2023 16:22
sun-1

Близько 4,48 млн т соняшнику було перероблено в Україні за 4 місяці 2022/23 МР. Це стало мінімумом з 2015/16 МР. Про це повідомляє ІА «АПК-Інформ», пише agronews.ua.

Зазначається, що суттєвими факторами, що сповільнюють переробку олійної, є криза в енергетичному секторі країни, ліміти на використання електроенергії та навмисне затягування перевірки суден у зерновому коридорі російською стороною, внаслідок чого спостерігаються надто повільні темпи відвантаження соняшникової олії.

Всього в сезоні-2022/23 в країні може бути перероблено 10,4 млн т соняшнику, що на 10% поступається показнику попереднього сезону.

Експорт соняшникової олії в 2022/23 МР може скоротитися на 8% відносно попереднього сезону та скласти 4,15 млн т (мінімум з 2015/16 МР).

Окремим фактором, що впливає на переробку олійної та експорт соняшникової олії в поточному сезоні, варто виділити експорт самого соняшнику. За вересень-грудень сезону-2022/23 з України було експортовано майже 1,2 млн т, що склало половину від прогнозу аналітиків на весь сезон.

«Цей показник є нетипово високим для галузі, сприяє суттєвому збільшенню конкуренції за сировину, підвищенню цін на неї, навіть коли знижується ціна попиту на олію, та як наслідок — більш стрімкому скороченню пропозиції соняшнику на ринку», — зазначила аналітик агентства Світлана Киричок.

Але, додала вона, враховуючи, що ситуація в секторі енергетики поки залишається без змін, ліміти продовжують діяти, а вже в березні термін дії зернової угоди добігає кінця і буде потребувати нової пролонгації, очікувати суттєвого приросту в переробці, принаймні у лютому-березні 2023 року, не варто.Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: