АГРОВІДЕО

Передпосівне внесення добрив під час смугового обробітку ґрунту та внесення добрив під час вегетації

28.03.2024 16:57
StripMaster-EN-6000_CZ-2022_Morkovice-s-JohnD_IMG_3418

Сучасне сільське господарство наголошує на ефективному та екологічно чистому використанні ресурсів з метою досягнення максимальної врожайності та якості врожаю. Передпосівне внесення добрив під час смугового обробітку ґрунту та внесення добрив під час вегетації є ключовими методами, що сприяють оптимальному розвитку рослин і досягненню бажаних результатів. Ця стаття присвячена різним технологіям та інноваціям від BEDNAR.

Передпосівне внесення добрив під час смугового обробітку ґрунту культиватором STRIP-MASTER

Від обробітку ґрунту та збалансованого живлення завжди залежить правильний і рівномірне проростання сходів і наступне відновлення. Важливо проводити регулярні аналізи ґрунту для визначення принаймні основних макроелементів і значень рН, особливо при внесенні органічних добрив, де вміст окремих елементів точно не визначено, і відбувається поступова мінералізація.

РН ґрунту відіграє значну роль у доступності окремих елементів, а також впливає на активність ґрунтових мікроорганізмів. У випадку сильно кислого або сильно лужного ґрунту мінералізація обмежена, а поживні речовини зв’язані у нерозчинні сполуки. Кожна рослина має різні потреби в поживних речовинах, які необхідно враховувати.

Внесення передпосівного (стартового) добрива у верхній шар ґрунту необхідне для швидкого та здорового старту рослин. На ранніх стадіях росту рослини мають неглибоку кореневу систему і не можуть досягати глибших шарів для отримання необхідних поживних речовин. Допомагаючи їм за допомогою стартового добрива, особливо з вмістом фосфору, рослини розвивають міцну кореневу систему і можуть раніше досягти запасів ґрунту.

Мінеральний азот слід поповнювати рівномірно та регулярно, оскільки він є дуже рухомим і мігрує. Для гарного початку достатньо невеликої кількості азоту з подальшим підживленням. Запас калію в ґрунті більш стабільний, головним чином завдяки його накопиченню в біомасі та подальшому поверненню в ґрунт при зароблянні післяжнивних решток. Ускладнення можуть виникнути на глинистих ґрунтах або на культурах з високою потребою в калії.

Смуговий обробіток ґрунту має багато переваг з точки зору живлення рослин, однією з яких є утримання перероблених поживних речовин на поверхні ґрунту та поступове повернення їх у вигляді органічних решток, що залишилися на поверхні.

При осінній підготовці ґрунту поживні речовини встигають увійти в поглинальний комплекс ґрунту і доступні ярим культурам під час сівби. Важливо відзначити, що для деяких ярих культур з глибоким укоріненням поживні речовини потрібні як на початку при посіві, так і глибше в межах ґрунтового профілю.

Навесні смуговий обробіток застосовують, наприклад, при посіві кукурудзи після жита, зібраного на силос. У цьому випадку вигідно використовувати варіант внесення органічних добрив разом зі смуговим обробітком ґрунту для регулювання співвідношення C:N та прискорення мінералізації органічної речовини.

Застосування культиватора STRIP-MASTER передбачає поєднання смугового обробітку ґрунту із внесенням гранульованих або рідких добрив на глибину 5–30 см за одну робочу операцію. При цьому заощаджується час і мінімізується кількість повторних проходів по полю. STRIP-MASTER дозволяє вносити добрива на дві вибрані глибини. Це дозволяє вносити як резервне добриво глибше в профіль ґрунту, так і стартове добриво. Окрім заходів боротьби з ерозією, ця технологія також забезпечує легкий доступ рослин до необхідних поживних речовин на поверхні ґрунту. При цьому це забезпечує поступову переробку поживних речовин з органічних решток і мінімізує втрати.

Смуговий культиватор STRIP-MASTER EN 6000

Внесення добрив під час вегетації

Важливо відновити внесення добрив рано навесні, як тільки дозволять погодні та ґрунтові умови. Гранульовані добрива, в першу чергу азотні (LAV, LAD, карбамід, стабілізований азот), слід розділити на кілька етапів внесення через їх високу рухливість у ґрунті, щоб запобігти втратам через вимивання або випаровування в теплі місяці, дозволяючи рослинам поступово переробляти їх. У фазі кущення пшениці можна застосовувати рідку форму азоту (DAM 390) або азот із сіркою (SAM). Добриво вноситься в ґрунт, виключаючи побоювання стосовно опіків рослин.

Прополка з додатковим внесенням гноївки в посівах кукурудзи

Останніми роками позакореневе підживлення або біостимуляція рослин стає все більш популярним. Його потрібно адаптувати до кожної культури та погодних умов. Кожна культура має різні вимоги до макро- та мікроелементів. Оптимальним рішенням є поступове позакореневе живлення відповідно до культури та її поточного стану на основі аналізу листя (ARR) на певних стадіях росту.

З міжрядними культиваторами ROW-MASTER RN і ROW-MASTER RN_PROFI можна виконувати дві операції за один прохід, поєднуючи удобрення ґрунту твердими та рідкими добривами з міжрядним обробітком. Обробіток міжрядь необхідний насамперед для видалення бур’янів або ґрунтової кірки, яка перекриває доступ повітря і води. Щоб зменшити ризик пошкодження рослин під час проходу та досягти високої продуктивності, культиватор можна оснастити системою автоматичного ведення CultiCam.

Додаткове точне автоматичне управління за допомогою оптичного моніторингу культури CultiCam

Правильне і рівномірне живлення рослин помітно підвищує врожайність і загальну стійкість культури до подальших несприятливих умов, таких як тривалі посушливі періоди. Використовуючи смугові та міжрядні культиватори, можна захистити ґрунт від пересихання та сприяти збереженню вологи, тим самим підвищуючи поглинання поживних речовин рослинами. Дізнайтеся про можливості обладнання культиваторів STRIP-MASTER і ROW-MASTER у нашому конфігураторі.

Video:Перегляди: 105
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: