НОВИНИ

ПДВ на всю групу сільгосптоварів треба знизити до 14% – Лещенко

29.05.2021 10:43
3-05

Щоб збалансувати споживчу інфляцію та знизити ціни на продукти, потрібно встановити ставку податку на додану вартість у 14% на всю групу сільгосптоварів. Це дасть змогу стабілізувати інфляцію. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, пише  agronews.ua.

“Світові ціни ростуть, але в Україні вони ростуть спекулятивно швидко. Тому що в нас є проблеми в системах внутрішньої торгівлі”, – розповів міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Міністерство аналізувало інформацію щодо вартості соняшникової олії.

“Торгові мережі підняли ціну на соняшникову олію швидко – водночас є продуктовий запас, етапність постачань. Зараз українська олія в польському супермаркеті коштує на 10% дешевше. Але щоб українську олію доправити в Польщу, її треба розмитнити, сплатити податки, зробити торговельну націнку. Нам терміново треба збалансувати ціноутворення. Антимонопольний комітет має працювати на повну. Для того, щоб запобігати різкому зростанню цін на сільськогосподарську групу товарів, насамперед масло, олію, необхідно знижувати ставку ПДВ. Не ставити квоти, обмеження, закривати ринки, а збалансувати вартість через знижену ставку ПДВ”, – говорить міністр.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: