НОВИНИ

Парламентський комітет дозволив «закріпачити» місцеву владу на виборах

05.07.2020 17:02
2218708

Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування підтримав законопроект №3485, який ініціює запровадження партійних виборів в громадах від 10 тисяч виборців, в т.ч. сільських. Про це повідомив на сторінці у Facebook перший заступник виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації громад Іван Фурсенко, пише agronews.ua.

«Вважаю вказане рішення неприйнятним і таким, що призведе до значного ускладнення діяльності органів місцевого самоврядування. Нагадаю, що Всеукраїнська асоціація громад зверталася до народних обранців не заводити політику в громади. Маю надію, що правки не знайдуть підтримки у 226 народних обранців», — написав він.

Законопроект №3485 запроваджує заставу для кандидатів, які йтимуть за мажоритаркою (раніше цього не було) в розмірі 20% від мінімальної зарплатні. Для висуванців за партійними списками (великі міста) застава зменшиться в чотири рази. Так на кожні 10 тис. виборців у містах з більше 90 тис. населення кожній партії (за своїх майбутніх депутатів у міськраді) на старті виборів доведеться спочатку викласти одну мінімальну зарплатню (зараз 4723 грн), а за мера — близько 1 млн грн.

Поглиблення розшарування населення на рівні ОТГ (адже перспективні плани по Україні вже всі затверджені, тобто утворення ОТГ не уникнути)  — на сільське та міське. При чому інтереси сільських жителів відправлять на другий план, або й взагалі не враховуватимуть, якщо місцеві органи влади обиратимуться за пропорційною системою. Чому? Природньо, що частка сільських жителів у населених пунктах у категорії населених пунктів від «15 тис. осіб» зменшується, тож шанси провести свого депутата чи мера у них стрімко падають. Подібний негативний наслідок уже спостерігався після виборів 2015 року», — йдеться у блозі.


Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: