НОВИНИ

Озвучено виробників фальшивого масла, які домоглися скасування мільйонних штрафів АМКУ

13.09.2021 13:04
butter2

Три виробники вершкового масла домоглися в судах скасування штрафів Антимонопольного комітету (АМКУ), накладених за звинуваченням в обмані споживачів через продаж під виглядом масла спреду з рослинних жирів. Про це повідомляє ЛігаБізнес, пише agronews.ua.

У вересні суд скасував штраф в 3,9 млн грн Гайсинському молокозаводу, в липні 20 млн грн штрафу Богодухівському молокозаводу і в серпні 9,5 млн грн Деражнянському молокозаводу.

Приводом для скасування штрафу Гайсинському молокозаводу стали результати експертизи масла, проведені самим заводом, що доводять, що їх продукт відповідає вимоги ДСТУ.

Також доводами виробника, крім результатів власної експертизи, було те, що Держпродспоживслужба вже перевіряла в 2018 році продукцію Гайсинського молокозаводу і порушень не виявила. А повторне взяття зразків у 2020 році суперечить вимогам законодавства, тому що воно було не заплановано і проведено без участі представника заводу.

АМКУ не став подавати апеляцію на дане рішення суду.

Богодухівському маслозаводу вдалося скасувати штраф завдяки тому, що АМКУ не зміг довести, що “масло”, непридатність якого підтвердили близько 20 експертних висновків та протоколів досліджень, дійсно належить ТОВ “Богодухівський молокозавод”. Судді поставили під сумнів достовірність висновків лабораторій: вони не містили номера партії і номерів пломб досліджуваних зразків масла.

Приводом для скасування штрафу Деражнянського молокозаводу стало непроведення АМКУ повторної експертизи взятих зразків продукції.

10 листопада 2020 року Антимонопольний комітет оштрафував на загальну суму 30 млн грн п’ять виробників молочної продукції за використання маркування “вершкове масло” на продуктах з рослинних жирів. 10 грудня 2020 року АМКУ оштрафував шість виробників молочної продукції за використання маркування “вершкове масло” і “сир” на продуктах з рослинних жирів і сумішей невідомого походження.

Нагадаємо, що В Україні зміняться правила торгівлі в інтернеті.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: