АГРОВІДЕО

Озвучено способи отримати рівномірні дружні сходи

18.04.2024 16:03
1

Компанія BEDNAR представляє в Україні свою лінійку інноваційних сівалок для точного та швидкісного висіву різних культур.

Грамотна своєчасна сівба – це половина успіху в нелегкій справі отримання високої врожайності. І для цього необхідні посівні машини, котрі виконують свої завдання з максимальною ефективністю. У цьому плані варто виділити зусилля чеської компанії BEDNAR, яка представляє відразу чотири інноваційні сівалки для висіву насіння найширшого спектру культур.

OMEGA OO_FL: Безвідмовний універсал

Це зернова сівалка з полегшеною конструкцією та робочою шириною від 4 до 9 м спроможна провадити висів із міжряддям 12,5 або 16,7 см. Її особливістю є наявність двокамерного бункеру під тиском, обсягом 4000 або 5000 літрів, який можна розподіляти у співвідношенні 40:60 та 50:50 поміж насінням і добривами.

OMEGA OO_FL недарма називають універсальною сівалкою, адже її конструкція включає наявність секцій для попереднього обробітку ґрунту – два ряди класичних зубчастих або агресивних дисків та ряд колтерів  різного типу та призначення.

Ці диски оснащені не обслуговуваними підшипниками, а їх діаметр 460 мм та форма дають змогу якісно подрібнити стерню та підготувати ідеальне посівне ложе. Слід окремо відзначити таке вдале рішення як Х-подібне розташування дискових секцій, яке дозволяє точно слідувати за трактором та нівелювати бічне зміщення.

Додамо, що в конструкції OMEGA OO_FL висівні сошники розміщені на паралелограмі. Завдяки цьому здійснюється точне копіювання поверхні поля та дотримання глибини висіву, незалежно від швидкості руху сівалки. Тиск на кожен сошник становить 130 кг, що дає змогу провадити точний висів навіть за найскладніших умов.

Відповідно, використання OMEGA OO_FL дає змогу досягнути найвищої продуктивності сівби. Скажімо, 6-метрова модель здатна засівати до 50-60 га впродовж робочої зміни.

Як і всі інші моделі сівалок чеського виробника, OMEGA OO_FL може оснащуватися найширшим спектром додаткового оснащення, починаючи від гідравлічно регульованої вирівнюючої планки CRUSHBAR та шинним котком FRONTPACK і закінчуючи розрихлювачами сліду трактора. Цей комплекс переваг дає змогу гарантовано отримати справді дружні сходи, що істотно підвищує можливості агронома для отримання високої врожайності.

Із перших вуст

Олег Мельник, директор ФГ «Мельник» (Чернігівська обл):

«6-метрова зернова сівалка OMEGA працює у нашому господарстві вже два роки. Ми нею сіємо ранні зернові, а також ярий і озимий ріпак. Машина показує себе дуже добре, відмінно копіює рельєф поля, витримує задану глибину висів і норму висіву насіння.

Середня швидкість, із якою працює наша OMEGA– 10 км/год. За робочу зміну ця сівалка може засіяти 45-50 гектарів, причому дуже якісно. Беручи до уваги, що площа нашого господарства становить 500 гектарів землі, це дає змогу відсіяти кожну культуру буквально за пару днів, а отже, зробити все в оптимальні агротехнічні терміни».

EFECTA CE: Варіант для найвищої продуктивності

Ще один цікавий варіант для сівби із міжряддями 12,5 та 16,7 см – це зернова сівалка EFECTA CE, розрахована на максимальну продуктивність роботи. В Україні ця модель пропонується із робочою шириною 12 метрів (і транспортною шириною лише 3 м), що дає змогу засівати до 200 гектарів за добу і навіть більше. Реальна продуктивність роботи за годину може досягати 20 гектарів! Така виняткова продуктивність, звісно ж, супроводжується гарантованою точністю висіву та іншими відомими перевагами посівних комплексів BEDNAR.

Тут також наявний місткий двокамерний бункер під тиском, до якого можна засипати в бажаній пропорції насіння і добрива. Додатковою перевагою цієї моделі, як до речі, і попередньої є можливість провадити одночасний висів різних культур.

Також EFECTA CE комплектується секційним контролем на кожні 3 або 6 метрів захвату в залежності від комплектації.

Унікальна особливість сівалки EFECTA CE – це єдина широкозахватна сівалка на ринку, яка може бути оснащена чотирма типами переднього обладнання. Це передня гідравлічна планка CRUSHBAR та три різновиди колтерів: PROFI, TURBO і FERTI. Відповідно, агроном може обрати оптимальну конфігурацію, яка найкраще відповідає наявним умовам роботи та завданням. Окремо слід виділити FERTI сошники, котрі дають змогу здійснювати одночасне внесення міндобрив у міжряддя.

Ще однією унікальною перевагою є застосування подвійного паралелограма. Тобто секції сошника кріпляться до рами за допомогою паралелограмного кріплення. І кожнийсошники так само розташований на паралелограмі, а отже, ідеально точно копіюють поверхню поля та гарантовано витримують задану глибину висіву.

Із перших вуст

Давид Аюм’є, власник ТОВ «Екотера» (Хмельницька обл)

«Зернову сівалку EFECTA ми придбали у 2021 році для вирішення проблеми якісної підготовки посівного ложа. За її допомогою ми сіємо пшеницю, ячмінь, сою, гречку та ріпак. Працюємо зі швидкістю 13-14 км/год, за одну зміну засіваємо 100-110 га.

Наша машина оснащена хвилястими колтерами PROFI, які якісно подрібнюють пожнивні рештки перед проходом висівних сошників. Високий тиск на кожен сошник дає змогу ефективно працювати на твердому ґрунті та отримувати рівномірні якісні сходи. Для нашої рельєфної місцевості це дуже вдале рішення.

Дуже ефективною виявилася функція посекційного відключення. Окрім економії посівного матеріалу та відсутності пересівів, це спрощує роботу механізатора, адже все відбувається автоматично».

MATADOR MO: Усі переваги стріп-тілу

MATADOR MO –  це вкрай цікава розробка інженерів BEDNAR, безпосередньо призначена для прямого висіву насіння за технологією стріп-тілл. Звісно ж, що при цьому здійснюється одночасне внесення добрив – все за один прохід, із мінімальними витратами пального і вологи із ґрунту. Глибина якісного розпушення ґрунту може сягати солідних 35 см.

Залежно від культури, яка висівається, MATADOR MO може бути оснащено або висівною секцією CORSA CN із міжряддями 12,5 та 16,7 см або сівалкою точного висіву. Причому усі робочі долотоподібні стійки мають індивідуальний гідравлічний захист AUTO-RESET з максимальним зусиллям спрацювання 870 кг.

Таким способом може висіватися практично повний перелік культур – від ранніх зернових до кукурудзи, сої та цукрових буряків. Тобто, це відмінне універсальне рішення для господарства.

У задній частині MATADOR MO наявний подвійний шинний коток із офсетним розміщенням (в шаховому порядку), що забезпечує кращу маневреність, стабільність роботи, меншу витрату пального і нижчу потребу в потужності трактора.

Наголосимо, що такі посівні рішення сьогодні можуть бути особливо затребуваними у багатьох українських агрокомпаніях. Цього року компанія АМАКО, офіційний дилер BEDNAR, проведе демонстраційний тур сівалки MATADOR MO в різних регіонах України.

DIRECTO NO: Просто у стерню!

Для вологозберігаючого прямого висіву насіння компанія BEDNAR пропонує таку високоефективну розробку, як DIRECTO NO з робочою шириною 6 м та 5000-літровим бункером під тиском. Прямий висів на сьогоднішній день внаслідок відомих причин є доволі поширеним у багатьох вітчизняних господарствах, передусім у разі сівби ранніх зернових та соняшнику. Це дає змогу зберегти і кошти на пальне, і вологу у ґрунті – звісно ж, якщо використовувати якісний посівний комплекс.

Модель DIRECTO NO належить якраз до таких, оскільки у її конструкцію чеські інженери вклали всі свої знання, орієнтуючись між іншим і на потреби українських фермерів. Якщо це потрібно, ця сівалка може сіяти водночас три різні види насіння або ж провадити висів однієї культури із одночасним внесенням гранульованих та, наприклад, мікрогранульованих добрив. Для цього на передній частині сівалки встановлюється додатковий висівний апарат ALFA DRILL з бункером на 400 л.

Висівні секції DIRECTO NO розташовані у два ряди, а міжряддя становлять 16,7 см. Такий важливий показник як тиск на кожен сошник у цій моделі досягає вражаючих 250 кг! Завдяки цьому DIRECTO NO легенько «пробиває» будь-яку стерню та сухий ґрунт, незмінно гарантуючи високу якість висіву. Особливо оцінять цю точність фермери із південних регіонів України, адже за потреби DIRECTO NO покладе кожну насінину на глибину всього лише 2 см.

При цьому добрива у ґрунт можна закласти двома різними способами: або безпосередньо біля насінини, щоб вона могла миттю вхопити необхідну поживу, або ж трохи нижче – для розвитку майбутньої кореневої системи.

Зауважимо, що усі моделі сівалок BEDNAR мають точне ISOBUS-управління, що дадатково посилює їхні високі робочі характеристики.

Довідка:

Компанія АМАКО   офіційний дилер техніки BEDNAR. Компанія пропонує лише перевірені рішення для українських аграріїв. В портфоліо АМАКО входять такі бренди як: Massey Ferguson, BEDNAR, Geringhoff, Precision Planting та Trimble.

Крім того, цьогоріч АМАКО планує провести демо-тур посівного комплексу для технології смугового посіву MATADOR MO, адже впевнені, що за Strip-Till майбутнє. 

Відео сівалки Matador MO:Перегляди: 45
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: