НОВИНИ

Озвучено прогноз, як локдаун вплине на ціни в Україні

22.03.2021 09:35
zdoroveharchuvannya_5e2487515369e

В Україні зростає вартість продуктів – за рік вона в середньому підвищилася на 7,5%, експерти поділилися прогнозами, що буде з цінами в найближчому майбутньому. Про це повідомляє Апостроф, пише agronews.ua.

Відзначається, що подорожчання багатьох продуктів спостерігалося і в минулому році. Так, через поганий врожай зростали ціни на хліб, а також на гречку і цукор, а до кінця року злетіли ціни на молочну продукцію та яйця.

Що стосується цін на продукти в нинішньому році, то за словами члена “Економічної дискусійного клубу” Олега Пендзина, прогнози можна зробити, максимум, до початку літа, коли вже буде зрозуміла ситуація з новим урожаєм. За його прогнозами, молочні продукти і м’ясо навряд чи сильно виростуть в ціні.

“Тим більше, зараз (з 15 березня) розпочався піст, а тому до початку травня навряд чи щось станеться. Правда, можливий невеликий ажіотаж перед Великоднем (2 травня)”, – зазначив він.

Крім того, зростання цін пригальмує локдаун, який регіони України один за іншим (включно з містом Києвом) вводять через захворюваність на коронавірус.

“Рекордсмен” подорожчання минулого року – гречка, далі рости в ціні не буде, вважає Пендзин. Відзначимо, що зараз середня ціна гречаної крупи в магазинах становить близько 45 гривень за кілограм. Також не дорожчатимуть яйця.

“Ще трохи потеплішає, і почнуть нестися кури в домогосподарствах, тобто з’явиться конкуренція на ринку. До того ж, знову-таки, піст. Тому я думаю, що за 40 гривень вартість одного десятка не вийде. Але і зниження ціни не буде” , – додав експерт.

Зате будуть рости ціни на хліб – як і раніше, на 2% в місяць (для прикладу, батон, який зараз продається за 20 гривень, до кінця року буде коштувати близько 25 гривень, той, що вже зараз коштує 25 гривень, подорожчає до 30 гривень).

“Лідерами з подорожчання будуть овочі. Вони будуть рости в ціні дуже сильно – як мінімум, вдвічі в порівнянні з цінами січня. Ми вже побачили за перші два місяці цього року, що буряк подорожчав на 40%, приблизно така ж ситуація і по моркві. Картопля виросла в ціні не так сильно, але все ще попереду. І я думаю, що лідери по овочах дадуть 100% зростання, а в середньому борщовий набір подорожчає на 70-80% “, – прогнозує Пендзин.

Схоже, для багатьох українців борщ стане розкішшю.

Нагадаємо, що ритейлери добровільно декларуватимуть ціни на продукти.


Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: