НОВИНИ

Озвучено поради, як легко підвищити урожай городніх культур

30.01.2024 19:08
5

Спільне висаджування рослин впливає одна на одну і дозволяє підвищити урожай різних культур. У разі несумісності (приглушення) урожай виростає слабким або повністю гине. Рослини-сусіди сприяють активному росту, великій врожайності, привабленню бджіл та відлякуванню шкідників. Про це повідомляє КвіткаІнфо, пише agronews.ua.

Виділення рослинами в навколишнє середовище хімічних речовин, необхідних для життєдіяльності, називається алелопатія. При такому виділенні одного виду рослини викликають різну реакцію на інші види: в одних спостерігається активний ріст, у других – гальмування в рості, а треті – залишаються байдужими.

Яскравим прикладом є шавлія: вона притуплює ріст інших рослин, але приваблює бджіл. А запах анісу, базиліку, коріандру, меліси, петрушки, чебрецю, естрагону перешкоджає поширенню шкідників і хворіб. Чорнобривці, гірчиця листова, нагідки, чистотіл, шпинат – оздоровлюють грунт.

Якщо між рядами картоплі чи цибулі посадити чорнобривці, настурції, календулу, цикорій, закопати в грунт пучки житньої соломи – вони захистять ці культури від нематоди.

Баклажани рекомендується садити серед кущової квасолі, вона відлякує колорадського жука. Сприятливо впливає на баклажани чабер.

Для бобів найбільш сприятливі сусіди – огірки. Тому рекомендується садити боби навколо грядок з огірками. Боби добре поєднуються з гірчицею, картоплею, редискою, редькою, цукровою кукурудзою, шпинатом. Боби покращують живлення азотом. Запашні чорнобривці, посаджені поряд з бобами, зменшують кількість пошкодження рослин шкідниками. Інші корисні трави для бобів: материнка, розмарин, деревій.

На виноград сприятливо впливає редис і редька олійна. Петрушка оздоровлює виноградники, уражені хворобами.

Горох добре росте між рядами моркви, огірків та ріпи, і, як і всі бобові, збагачує грунт азотом. Гірчиця відлякує від гороху горохову плодожерку і пригнічує бур’яни, стимулює ріст. Горох сумісний так само і з селерою. Помідори виділяють біологічно активні речовини, що стимулюють розвиток гороху.

На суницю сприятливо впливають: кущова квасоля, петрушка, шпинат. Часник – захищає. Петрушка, посаджена в міжряддях суниці, відлякує слимаків. Суниця може поєднуватися з капустою, цибулею, редискою, редькою, салатом, буряком, часником. З трав на неї добре діє oгіркова трава і шавлія. Мульчування грунту в період утворення плодів ялиновими і сосновими голками істотно покращує смак суниці.

Капуста білокачанна в якості сусідів віддає перевагу салату, цибулі, селері, кропу, кущовій квасолі, редису і навіть картоплі; салат (всі види) захищає від земляних бліх. Кріп, посаджений між рядами капусти, поліпшує її смак, відлякує гусеницю і попелицю.

Селера захищає капусту від земляних блох і капустяної мухи, але своїм запахом привертає капустяна білявка, а значить, садити їх разом небажано. Для капусти сприятливе також сусідство з огірковою травою, яка добре впливає на капусту, і своїми жорстким волосистим на листі відганяє равликів.

Капуста потребує захисту від різноманітних капустяних метеликів, що відкладають яйця на її листі. Цю роль можуть виконати ароматичні трави, своїм сильним запахом маскують запах капусти. Тому навколо посадженої капусти рекомендується садити м’яту, полин, ромашку аптечну, чабер, шавлію.

У міжряддя капусти доречно висадити чорнобривці, настурції, нагідки – вони відлякують попелицю, капустяних і морквяних мух, білокрилок. Пастернак привертає хижих комах, що знищують гусениць. З капустою броколі сумісні: качанний салат, цибуля, селера, буряк.

Небажані для капусти: помідори, квасоля, морква.Перегляди: 1119
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: