НОВИНИ

Озвучено перелік продуктів, які зникли з полиць через війну

30.06.2022 13:07
supermarket-1-1024x683

Через військову агресію РФ, в Україні деякі компанії-виробники продуктів масового вжитку опинилися у тимчасові окупації, їх виробничі потужності постраждали під час бойових дій або є перебої з логістикою. Це зробило їхню продукцію дефіцитною, тому її не завжди можна знайти у магазинах. В Асоціації рітейлерів України назвали компанії, чия продукція наразі є дефіцитною. Про це повідомляє  zn.ua, пише agronews.ua.

Дім марочних коньяків «Таврія»

Компанія розташована у місті Нова Каховка, Херсонська область. Наразі це тимчасово окупована територія.

У її портфелі є такі бренди, «Борисфен», «Таврія Преміум», «Георгієвський», Jatone, ALeXX.

Виробничі потужності «Таврії» – це виноробні угіддя площею 1400 га в Херсонській області. Компанія переробляла близько 17 000 тонн винограду за сезон. Потужність заводу по лініях розливу становить 1,6 млн декалітрів вина і коньяків на рік.

Свою продукцію ДМК «Таврія» постачав в усі мережі.

«Чумак»

Компанія займається виробництвом кетчупів, соусів, томатної пасти та макаронних виробів. «Чумак» знаходиться у тимчасово окупованій Каховці, що на Херсонщині.

Свою продукцію виробник випускав під брендом «Чумак». Мережі постачання: McDonald’s, WOG, Кулиничи, KFC, OKKO, всі торговельні мережі.

Danone

Один з двох заводів Danone опинився на тимчасово окупованій території у Херсоні, компанія його закрила.

Бренди, які випускає компанія: «Активіа», «Актімель», «Живинка», «Простоквашино», «Простоквашино для малят», «Растішка», «Актуаль», YoPro, «Даніссімо», Paw Patrol, Alpro, Danone.

Виробнича потужність Danone – це  заводи у м. Кременчук та м. Херсон, які виробляють продукцію за трьома напрямками: молочні продукти та продукти на рослинній основі, вода та спеціалізоване харчування

Свою продукцію компанія поставляла у всі мережі. 

Плодоовочевий комбінат Херсон

Опинився на тимчасово окупованій території – у Херсоні. Комбінат випускав продукцію під брендом «Бон Херсон».

Виробничі потужності розташовані в Херсонській області на території 5,2 га. Комбінат переробляє томати (300 тонн/добу), стерилізує і фасує томатну пасту (3 тонн/годину), розливає томатний сік у склотару — 3500 л/год, виробляє соки і пюре — 4−5 тонн/добу.

Мережі постачання продукції: «Таврія В», Varus, Metro Україна, «Ашан», «Рукавичка».

«Артемсіль»

Компанія розташована у м. Соледар, що на Донеччині. Через бойові дії «Артемсіль» призупинила виробництво.

Бренди: «Артемсіль».

Виробнича потужність підприємства становила 1,2 млн тонн солі у 2020 році. Свою продукцію «Артемсіль» експортувало продукцію до 15 країн та вона постачалася у всві мережі в Україні.

AB InBev EFES

Заводи компані розташовані у Чернігові, Харкові, Миколаєві. Через обстріли робота заводів припинена.

 AB InBev EFES випускає такі бренди: «Чернігівське», «Рогань», «Янтар», Staropramen, Stella Artois та імпорт – Bud, Corona Extra, Stella Artois, Hoegaarden, Leffe.

Виробнича потужність – заводи у Чернігові, Миколаєві та Харкові; виробництво InBev Efes, за даними Nielsen, займає 31,7% українського пивного ринку. Продукція постачалася в усі мережі супермаркетів.

 «Сандора»

Виробничі потужності компанії розташовані на тимчасово окупованій території на у Миколаївській області – завод із переробки свіжих фруктів, овочів і виробництва соків в с. Миколаївське; завод із виробництва соків, газованих напоїв, холодного чаю та снеків у с. Мішково-Погорілове. Продукція постачалася в усі мережі супермаркетів.

Бренди: Sandora, «Садочок», Pepsi, 7UP, Mirinda, Mountain Dew, Lipton Ice Tea, Хрусteam, Lay’s та інші.

Тростянецька шоколадна фабрика (Mondelēz International)

Фабрика розташована у м. Тростянець Сумської області. Вона зруйнована та розграбована окупантами.

 Бренди: шоколад Milka, «Корона»; печива Oreo, TUC, Belvita, Milka Choco bakery; бісквітні тістечка «Ведмедик Барні»; чипси «Люкс», жувальна гумка Dirol та льодяники Halls

Виробнича потужність: до складу компанії в Україні входять Тростянецька шоколадна фабрика та дочірнє підприємство ТОВ «Чипси Люкс». Виробничі потужності ПрАТ «Монделіс Україна» розташовані у Сумській та Київській областях.

Продукція постачалася в усі мережі. 

Coca-Cola

Завод компанії розташований у с. Велика Димерка, Київська область. Підприємство призупиняло роботу через пошкодження в результаті обстрілу, проте вже відновлюють виробництво.

 Бренди: Coca Cola, Sprite, Fanta, Schweppes, Burn, Bonaqua, «Добрий», Rich.

Виробнича потужність: 11 виробничих ліній «Кока-Кола Беверіджиз» на заводі у смт. Велика Димерка Київської області дозволяють виробляти до 42 000 півлітрових PET-пляшок безалкогольних напоїв за годину. Продукція постачалася до всіх мереж.

ТМ «Мівіна» (Nestle)

Підприємство розташоване у Харкові. Наразі його робота призупинена. На харківській фабриці Мівіна виробляється близько 42 найменувань продукції для внутрішнього ринку. Понад 40% продукції експортується до країн ЄС та світу.

Окрім вермішелі, на фабриці виробляють соєві соуси та приправи. Продукція постачалася до всіх мереж супермаркетів.

Бердянський м’ясокомбінат (SMK Group)

М’ясокомбінат опинився у тимчасово окупованому Бердянську. Він випускав продукцію ТМ «Бердянський м’ясокомбінат», ТМ «М’ясна Династія».

Виробнича потужність: українське об’єднання SMK складається з чотирьох м’ясопереробних підприємств: Салтівський м’ясокомбінат, Богодухівський м’ясокомбінат, Бердянський м’ясокомбінат та Київський м’ясокомбінат

Продукція постачалася до мереж Varus, «Ашан», та локальних торговельних мереж.

Мелітопольський м’ясокомбінат

Виробничі потужності компанії опинилися у тимчасово окупованому Мелітополі. М’ясокомбінат виробляв продукцію бренду «MMK».

Виробнича потужність: 12 свиноферм, 2 комбікормових заводи у Мелітополі. Поголів’я налічує понад 80 000 голів свиней, а рівень виробництва свинини перевалює за 30 000 голів на рік.

Мережі постачання: «Ашан», «Сільпо», Novus, «Амстор», Fozzy, ЕКО маркет, «Економ+», «Там Там».

«Олком»

Завод компанії опинився на окупованій території у Мелітополі. Компанія виготовляла продукцію таких брендів, як Olkom, Olkom Style, «Смачно як завжди».

Виробнича потужність: молокозавод «Олком» у Мелітополі, Київський маргариновий завод.

Мережі постачання: АТБ, Novus, «Фора», «Велмарт», «Сільпо», «Ашан» та інші.

Читайте також: Озвучено головні зміни у земельних відносинах під час воєнного стану.Перегляди: 19
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: