АГРОБУХГАЛТЕРІЯ

Озвучено особливості набуття права власності на землю іноземцями

25.09.2022 09:11
36acf522a2a4c1e027c6ef4895a2e539

Україна всім відома родючістю своїх земель, а придбання земельної ділянки у власність залишається найперспективнішим активом. Однак можливості для набуття права власності на землю для громадяни України та іноземців/осіб без громадянства значно відрізняються. Про це повідомляє zemfond.net, пише agronews.ua.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 81 Земельного кодексу України зазначено, що громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі:

  • придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами.
  • безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності;
  • приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування;
  • прийняття спадщини;
  • виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю).

Але для іноземців/осіб без громадянств,передбачені інші правила та обмеження. Відповідно до ч.2 ст. 81 ЗКУ іноземці та особи без громадянства можуть набувати право власності:

  • на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів;
  • на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності.

Такі земельні ділянки можуть бути набуті у разі:

  • придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами;
  • викупу земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що належать їм на праві власності;
  • прийняття спадщини.

Будь-який договір (купівлі-продажу, міни, дарування, ренти), на підставі якого іноземець набуває землю, повинен бути посвідчений нотаріусом.

Єдиною підставою, за якої іноземці та особи без громадянства можуть набувати право приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, є спадкування. 

Проте, навіть в цьому випадку такі земельні ділянки підлягають відчуженню протягом року(ч. 4 ст. 81 ЗКУ). 

У разі якщо земельна ділянка не була відчужена протягом року, така ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду (ч. 2 ст. 145 ЗКУ).

Іноземці, окрім резидентів держави-агресора чи окупанта, інших держав, що перебувають під санкціями, зможуть придбати у власність землі с/г призначення за умови схвалення такого рішення на референдумі, дата якого ще не визначена.

Читайте також: Відбудеться безкоштовний вебінар щодо приватизацію державного та комунального майнаЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: