АНАЛІТИКА

Озвучено оновлені ціни на кукурудзу і пшеницю

30.01.2024 08:20
1

В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі оновлено проміжні підсумки за період 22 – 28 січня. Про це повідомляє agronews.ua.

Протягом минулого тижня вартість кукурудзи дещо знизилася і трималася в стабільному діапазоні до кінця тижня. Індикативи на пшеницю 2 і 3 класу здебільшого знаходилися в стабільному діапазоні, проте незначна тенденція до зростання зберігалася. На пшеницю 4 класу прослідковувалося зниження цін.

«Індикативи на українську кукурудзу залишаються під тиском на фоні сповільнення попиту експортерів та значних запасів зерна в країні. На продовольчу пшеницю українські борошномели продовжували поступово підвищувати ціни попиту. Зерно нижчого класу відображало зниження через дисбаланс попиту та пропозиції, де остання метрика переважає», – зазначають аналітики УУБ.

Цінові індикативи AgroMarket UUB станом на 28 січня:

  • кукурудза – 5 049,76 грн/т (-0,65%);
  • пшениця 2 класу – 6 650,54 грн/т (+0,21%);
  • пшениця 3 класу – 5 964,71 грн/т (+1,24%);
  • пшениця 4 класу – 5 211,95 грн/т (-1,20%);
  • соя – 16 538,57 грн/т (+1,20%).

На світовому ринку минулого тижня спостерігалося незначне зростання цін на зернові та олійні культури. Трейдери уважно стежать за погодою в Південній Америці та потенційними розмірами врожаю в регіоні, оскільки очікується, що ці фактори будуть вирішальними драйверами цін у найближчі місяці.

«Ф’ючерси на пшеницю в США завершили тиждень на більш стабільній ноті, оскільки ризики пропозиції нового врожаю повністю компенсували великі наявні запаси в України, країни-терориста та в Європі. Березневі ф’ючерси на кукурудзу CBOT залишаються незмінними третій тиждень поспіль, без суттєвих фундаментальних новин, які могли б вплинути на ціни. Ф’ючерси на соєві боби зазнали нестабільності, торгуючись вище в першій половині тижня через коротке покриття, але відбулася кореляція до зниження в другій половині тижня», – додають аналітики УУБ.

Щоб ознайомитися з оглядом цінових індикативів ринку, перейдіть у безкоштовний чат-бот для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB, далі – «поділитись номером» і обираєте розділ «Аналітика».Перегляди: 11679
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: