НОВИНИ

Озвучено неймовірні перспективи промислового вирощування калини

23.01.2023 14:14
Depositphotos_22080079_XL-60264

Садівник-селекціонер з Кам’янця-Подільського Хмельницької області В’ячеслав Францішко вніс до Державного реєстру сортів рослин України 6 сортів калини, 2 з яких — найбільш крупноплідні у світі. Про це пише «Ягідник», передає agronews.ua.

Окрім практичного садівництва, В’ячеслав Францішко активно працює з селекцією рослин. Загалом до Державного реєстру сортів рослин Україні вже внесено 13 сортів, створених селекціонером: 6 сортів калини (2 з яких, Аня й Уляна, найбільш крупноплідні у світі), 3 сорти обліпихи та 1 сорт хурми.

Окрім цього, наразі триває робота ще над 40 незареєстрованими сортами різних культур.

«В Україні фермери почали масовіше вирощувати калину та бузину, бо на ці ягоди спостерігається неабиякий попит у Європі. Калину, приміром, висаджують для переробки, зокрема і мої 2 сорти Аню й Уляну. До речі, в Академії аграрних наук України спеціальний відділ уже розробив декілька рецептів для їх переробки», — розповів В’ячеслав Францішко.

Як зазначив садівник, у Європі спостерігається активний попит на ягоди калини та бузини та продукти їх переробки, тому все більше українських фермерів висаджують плантації з цими культурами. Відповідно, це спонукає вітчизняних селекціонерів створювати нові сорти: високоврожайні, крупноплідні та максимально придатні до переробки.Перегляди: 43
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: