НОВИНИ

Озвучено алгоритм державних закупівель соціально значущих продуктів в період воєнного стану

08.03.2022 15:04
shopping-2613984_1920

У період воєнного стану в Україні, повноваження місцевих, сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, здійснюються Військовими адміністраціями (ВА). Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики, пише agronews.ua.

Тому товаровиробники соціально значущих товарів мають звернутись до ВА з пропозицією включення до реєстру Мінагрополітики за визначеною формою Додаток.docx ( .docx , 23.14 Кб )

«З метою забезпечення продовольчих потреб в умовах воєнного стану, міністерство визначило перелік продовольчої продукції для здійснення публічних закупівель відповідно до пункту 3. 1 постанови Кабінету Міністрів України  від 2.03.2022 № 185. Деякі питання  здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану», – ідеться у повідомленні. 

До переліку продовольчої продукції для здійснення публічних закупівель в умовах воєнного стану наказом Мінагрополітики №147 від 4.03. 2022 увійшли:

  • хліб, батон;
  • борошно; 
  • сухарі, сухе печиво;
  • крупи пластівці; 
  • макаронні вироби; 
  • яйця; 
  • м’ясо птиці; 
  • консерви; 
  • цукор олія соняшникова рафінована;
  • сир, згущене молоко, вершкове масло.

Для подальшої роботи підприємств що виготовляють соціально значущі товари та забезпечення продовольчої безпеки встановлено, що в умовах воєнного стану, АТ «Укрзалізниця» уповноважується виступати платником за трьохсторонніми договорами, замовниками за якими є військово адміністрації, із здійснення закупівель за рахунок коштів державного бюджету для забезпечення нагальних потреб функціонування держави (на придбання необхідних продовольчих та медичних товарів). Перелік товарів затверджено наказом Мінагрополітики. Закупівлі здійснюються виключно у постачальників, які включені до переліку затвердженого Мінагрополітики. Пропозиції щодо включення до переліку підприємств подаються ОВА до Мінагрополітики за визначеною формою», –  зазначив директор департаменту аграрного  розвитку Мінагрополітики  Ігор Віштак. 

Як ідеться у повідомленні, закупівлі здійснюються за договором оферти (опублікований на сайті Укрзалізниці), де Замовником виступає ВА, яка надсилає ЗАЯВКУ з переліком, обсягом продукції та місцем поставки Виробнику, який на основі заявки виставляє Рахунок на оплату, що подається на погодження Замовнику і Мінагрополітики.

Після погодження  Платником здійснюється оплата 30% вартості товару. За фактом відвантаження Постачальником Замовнику повного обсягу товару Платником здійснюється оплата решти 70% його вартості. 

Читайте також: В уряді розповіли деталі виплати 6,5 тис грн українцям, які втратили роботу через війну.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: