НОВИНИ

OSTCHEM розпочав модернізацію двох ключових цехів «Рівнеазот» 

22.04.2024 14:05
rivazt

13 квітня 2024 року на ПрАТ «Рівнеазот» відбулась планова зупинка та початок робіт з модернізації двох цехів – цеху аміаку та цеху аміачної селітри.

На період ремонтної кампанії планується проведення робіт по зменшенню парникових викидів, оптимізації витратних коефіцієнтів, скороченню втрат різних видів енергії та відповідно покращення показників собівартості готової продукції. Усі роботи здійснюються в рамках інвестиційної програми OSTCHEM, що стартувала два роки тому та супроводжується значними інвестиціями в основні фонди заводу. В 2024 році капітальні інвестиції Group DF в азотний бізнес OSTCHEM складуть близько 86 млн євро.

Ранній старт ремонтних кампаній пов’язаний з погодними умовами, через які «високий сезон» внесення аміачної селітри – ключового продукту «Рівнеазоту» – завершено раніше, ніж минулого року. Крім того, через очікувані обмеження енергопостачання в країні виникла необхідність підготувати заводські потужності до перепадів електроенергії. Ще одним важливим чинником стало прохання Уряду до населення та підприємств зменшити обсяги енергоспоживання.

«OSTCHEM  безперебійно пройшов високий сезон. З початком низького сезону, потужностей «Черкаського «Азоту» цілком достатньо, щоб задовольнити існуючий попит на ринку. Ми не просто розпочинаємо обов’язкову щорічну ремонтну кампанію, передбачену регламентами. Ми продовжуємо модернізувати виробничі майданчики, підвищувати енергоефективність наших виробництв та реалізовувати проекти, що зменшать ризики на тлі очікуваних блекаутів та можливих аварійних відключень. На жаль, це реалії сьогодення: промислові виробництва, такі як наше, мають бути готовими до усіх сценаріїв», – прокоментував керівник з корпоративних комунікацій Group DF Олег АРЕСТАРХОВ.

За його словами, кожна зупинка та запуск цех аміаку після аварійної зупинки обходився бізнесу більше 1 млн доларів, що впливає на собівартість готової продукції.

«Щойно попит на мінеральні добрива відновиться, виробництво мінеральних добрив на «Рівнеазоті» буде швидко відновлено», – наголосив Арестархов.

Минулого року Черкаський «АЗОТ» та «Рівнеазот» запровадили низку технологічних рішень з енергозбереження. На Рівнеазоті були встановлені системи власної енергогенерації, яка є частиною виробничого циклу. За рахунок використання вторинних парів, що утворюються у процесі виробництва аміаку та азотної кислоти та трансформації їх в електроенергію, система забезпечує потреби заводу в електроенергії на 40%.


Перегляди: 279
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: