НОВИНИ

Осінній догляд за газоном

08.11.2023 12:25
main

Щоб навесні радуватися красивому газону, важливо надати йому належний догляд і підготовку до морозів. Хоча багато робіт з догляду за газоном випадає на весну, правильний підхід до осіннього догляду може суттєво спростити весняну роботу. Якщо правильно дбати про газон восени, то це значно зменшить ваші клопоти навесні.

Підживлення

Починаючи з початку вересня, важливо давати газону добрива, які містять низький або навіть відсутній азот. Азот сприяє активному росту зеленої маси, але в осінній період важливо готувати газон до зими. Тому рекомендується використовувати добрива з високим вмістом калію та фосфору, щоб підготувати кореневу систему до морозів.

Калій має низку корисних властивостей для газону. Він зміцнює травинки, допомагаючи їм не зламатися під впливом морозу та снігу. Крім того, калій підвищує концентрацію солі в клітинному соку рослин газону, що знижує їхню температуру замерзання. Весною, коли з’являються перші теплі промені сонця, калій допомагає травинкам швидше випрямитися.

Фосфор сприяє росту коренів і забезпечує рослини необхідними мінеральними поживними речовинами навіть у холодний період року. Це одна з причин, чому газон, який підсилений осіннім добривом, швидше відновлюється навесні. Крім того, газон стає менш вразливим до грибкових захворювань та інших проблем, які можуть виникнути в зимовий період через дефіцит поживних речовин.

Як правильно вносити добрива? Важливо, щоб ґрунт був вологим, а трава сухою. Не розсипайте добриво під час дощу, оскільки це може пошкодити траву.

Стрижка

Протягом літа багато людей стрижуть газон практично щотижня. Проте з настанням осені ця процедура стає менш частою, оскільки земля поступово висихає і ріст рослин сповільнюється. Та необхідно продовжувати косити газон до тих пір, поки температура ґрунту не опуститься нижче 10 °C. Оскільки це важко передбачити, найкраще залишити траву не коротше 5 см, оскільки коротший покрівець може допомогти швидкому проникненню наземних морозів у кореневу систему трави та спричинити пошкодження. Проте не слід допускати занадто великої довжини трави, інакше існує значна ймовірність замерзання надземної частини трави, а разом з нею – кореневої системи. Останню стрижку рекомендується провести за 2 тижні до настання заморозків.

Боротьба з бур’янами та грибками

Якщо ви помітили бур’яни на вашому газоні, не варто чекати до весни, оскільки вони можуть пригнічувати ріст трави. Для боротьби з ними рекомендується обробити газон гербіцидами, наприклад Гольфом або Дикамбою. Ці засоби діють проти широкого спектру бур’янів і при цьому абсолютно безпечні для газону.

Газонна трава, подібно до інших рослин у саду, може стати жертвою різних грибкових захворювань. Проблема фузаріозу, відома також як снігова пліснява, стає найбільш актуальною в зимовий період. Оскільки цей гриб може розвиватися при низьких температурах, він особливо небезпечний для ослаблених рослин.

Для запобігання цій хворобі можна використовувати препарати, такі як Хорус та Максим, оскільки вони є ефективними при низьких температурах. Застосовувати ці засоби рекомендується після останньої стрижки газону.

Аерація

Періодично бажано позбуватися товстого килимка з висохлої газонної поверхні. Це дуже важливий крок в осінньому догляді за газоном, особливо якщо ваш газон має більше двох років. Справа в тому, що більшість газонів ростуть на ущільненому ґрунті, особливо на міських ділянках. У таких умовах корені не можуть належним чином розвиватися, обмежуючи доступ до кисню та поживних речовин. Щільна земля також накопичує вуглеводні, які гальмують ріст трави, і газон стає рідким.

Як провести аерацію? Якщо ваша ділянка невелика, можна використовувати взуття для аерації або садові вили і просто пройтися по газону. Якщо є можливість, можна придбати спеціальну садову техніку — аератор. Зовні він схожий на газонокосарку, але принцип роботи інший і полягає у вичісуванні сухої трави та прорізанні грунту.

Після проведення аерації не зайвим буде провести піскування газону. Пісок, рівномірно розсипаний на газоні, підвищує проникність ґрунту, полегшує проникнення повітря і запобігає затримці води.


Будьте уважні до цих рекомендацій і весною ваш газон порадує вас густою смарагдовою зеленню!Перегляди: 146
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: