НОВИНИ

Оприлюднено правила виживання під час землетрусу

15.02.2023 19:21
72_main-v1572624693

Як діяти під час сильного землетрусу? Усе залежить від того, де саме вас застав землетрус, розповідає «Рубрика», пише agronews.ua.

Так, якщо ви перебуваєте в сучасному будинку, що є сейсмостійким, можна нікуди не виходити.

Проте якщо йдеться про панельні будинки, які, як показав приклад Туреччини, можуть просто скластися, треба спробувати встигнути втекти.

Правила поведінки під час землетрусу в Україні  прописані ДСНС, але в різних країнах заходи безпеки можуть відрізнятись.

Так, у Японії радять не виходити з будівель під час землетрусів (бо всі вони є сейсмостійкими), а залишатися всередині. При цьому радять захищати голову, як надворі, так і у приміщенні, наприклад, тримати над головою подушку, книгу чи сумку, щоб великі тяжкі предмети не могли вас травмувати. Можна сховатися під столом, він також дає ефективний захист. Тримайтеся за верхню частину ніжок столу.

Дещо інша ситуація в містах, де будівлі не відповідають стандартам. Наприклад, в Італії, яка славиться старовинними вуличками і також розташована в сейсмоактивній зоні, у 2016 стався землетрус, який забрав близько 300 життів.

Якщо під час сильного землетрусу ви перебуваєте не в сейсмостійкій будівлі, ховатись під столом не можна: вас може просто розчавити стільницею. Саме так загинули люди під час землетрусу у Вірменії в 1988 році.

Під час сильного землетрусу врятуватися допоможе так званий «трикутник життя». Річ у тім, що коли руйнується будівля, то верхні перекриття падають на меблі чи інші великі предмети. Навколо цих предметів внаслідок опору стисненню утворюється вільний простір або невеликий отвір, який і називається «трикутником життя».

Саме цей простір і потрібно використовувати в разі землетрусу. В якості «опори» підійдуть великі та міцні меблі — диван, крісло. Потрібно лягти поряд із ними, прийняти позу ембріона та захистити голову: руками чи подушкою.

«Трикутник життя» — одне з 10 правил Дуга Купа, відомого на весь світ рятувальника, який брав участь у розборі завалів по всій планеті впродовж багатьох років. Він розробив методики виживання для багатьох ситуацій, зокрема землетрусів.

1️-2️) Під час рятувальних операцій Дуг Куп помітив, що діти, дорослі, коти, собаки й інші тварини залишались живими під завалами в позі ембріона. Це природна поза безпеки, тому, щоб вижити під час землетрусу, сховайтесь біля великого, міцного предмета в позі ембріона. Предмет може трохи стиснутись від завалів, але залишить порожнечу біля себе. Люди, які ховаються під столами в будівлях або автомобілях на вулиці, гинуть або дуже сильно травмуються.

3️) Найбільш безпечними є дерев’яні будівлі, оскільки деревина гнучка, рухається з силою землетрусу та має менш концентровану «дроблячу» силу. Якщо дерев’яна будівля руйнується, утворюються великі пустоти. Менш безпечними є цегляні будівлі, найбільш небезпечними — панельні.

4️) Правило 1 та 2 працюють у тому разі, коли ви не маєте можливості швидко залишити будівлю.

5️)  Якщо під час землетрусу ви були у ліжку, скотіться з нього і перебувайте поруч із ліжком, але в жодному разі не під ним.

6️) Не стійте у дверному отворі.

7️) Ніколи не підходьте до сходів! Навіть якщо сходи не зруйновані землетрусом, вони можуть зруйнуватися після нього.

8️) Будьте поряд із зовнішніми стінами будівель або поза ними. Якщо ви всередині, то що далі ви перебуваєте від зовнішніх стін будівлі, то більша ймовірність того, що ваш шлях евакуації буде заблоковано. Якщо ви біля будівлі, краще бути зовні, ніж усередині.

9️) Якщо під час землетрусу ви перебуваєте в автомобілі, вийдіть і набудьте пози ембріона поряд із ним.

10) В одному з правил Дуг пише, як під час рятувальних операцій в офісах із великою кількістю паперів помітив, що папір не ущільнюється під завалами, а навколо стосів паперу виявляв великі пустоти. Отже, великі стоси паперу теж можуть стати опорою «трикутника життя».Перегляди: 137
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: