НОВИНИ

Оприлюднено найбільш небезпечні шахрайські схеми під час війни

29.03.2022 19:00
9c435fceaded30fb188834d36195a4a9ed8909da

Розповідаємо про актуальні схеми, які використовують зловмисники в умовах воєнного стану. Про це повідомляє Сьогодні, пише agronews.ua.

Зловмисники підлаштували свої схеми до реалій війни. Поки частина бізнесу виживає та намагається перевезти свої потужності й переформатувати роботу, шахраї уже підлаштувалися під реалії війни.

Покупки в соцмережах

З метою зекономити чимало людей вирішує робити покупки не в магазині, а “з рук”. Тільки в сучасному світі це відбувається через месенджери різноманітних соцмереж.

За останній місяць можна знайти десятки однакових історій, які полягають в тому, що під час листування у Facebook, Viber, Instagram “продавець” просить надіслати на картку передоплату, а потім зникає разом з грошима і товаром. Одна з варіацій, коли в пропозиції заявлений один товар, а присилають зовсім інший, секондхендівської якості. Це теж шахрайство.

За останній місяць можна знайти десятки однакових історій, які полягають в тому, що під час листування у Facebook, Viber, Instagram “продавець” просить надіслати на картку передоплату, а потім зникає разом з грошима і товаром. Одна з варіацій, коли в пропозиції заявлений один товар, а присилають зовсім інший, секондхендівської якості. Це теж шахрайство.

Захистити себе в цьому разі дуже просто – відмовитися від покупок через месенджери. В Україні діє чимало великих інтернет-платформ з перевіреними продавцями або зручними системами платежів, коли гроші надходять після отримання покупки. Якщо ж вам подобається купувати в соцмережах, не надавайте персональних даних і не надсилайте грошей наперед.

Товари для ЗСУ

Упродовж останнього місяця українці з різних куточків планети намагаються допомогти нашим захисникам хто чим може. Купують як спорядження, так і продукти та інші речі. Однак злодії вирішили нагріти руки й тут. Найбільше наживаються на плитоносках, бронежилетах, рукавицях та наколінниках.

Схема подібна до попередньої – просять скинути передоплату, а замовлення не виконують і зникають з радарів, хоч і знають, що товари потрібні ЗСУ.

Популярний “гачок” серед зловмисників – продаж цигарок. Пропонують купити за вигідною ціною блоки тютюнових виробів, але після передоплати жертва втрачає як гроші, так і примарний товар.

Є й більш “класичний” варіант з переказом грошей людині, яка нібито потім їх передасть захисникам.

Псевдоперевезення біженців і допомога з житлом

На сході країни почав процвітати новий вид бізнесу – нібито перевезення жінок з дітьми за кордон, які тікають від війни. Чоловіки пропонують біженцям вивезення в Польщу за гроші, беруть передоплату й зникають.

Зазвичай таким промишляють молодики, які беруть за “послуги” від 500 до 1000 гривень з особи. Після переказу грошей на картку вони перестають виходити на зв’язок. З десяток таких випадків уже розкрили правоохоронці, тож зловмисникам загрожує кримінальна відповідальність.

Ще один вид шахрайства з цієї ж категорії – махінації з житлом. Підприємливі мешканці Одеської області “здавали” через інтернет неіснуючі квартири в західних регіонах України саме переселенцям. Просили передоплату від 2 до 10 тисяч гривень, а тоді блокували клієнтів. Часто таким грішать жителі тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Не довіряти неперевіреним людям. Найкраще допомогти армії, переказавши гроші на офіційний рахунок Національного банку чи фонду “Повернись живим”. У інших випадках просіть у людей підтвердження реєстрації організації, перевірте, чи відзвітувалися вони про попередню допомогу армії, виклали фото переказів тощо. Не забувайте звертатися в поліцію щодо таких випадків, бо вже є випадки притягнення злочинців до відповідальності.

Читайте також: В Україні торговельні мережі змінили роботу в умовах війни.Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: