НОВИНИ

Окупанти вкрали 4 млн т українського зерна за час війни

26.05.2023 16:17
grain-port669

Близько 4 млн т зерна вкрадено в України з початку повномасштабного вторгнення. Таку оцінку озвучив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов у ефірі Freeдом, пише agronews.ua.

«За краденим зерном кораблі заходять як злочинці — вночі: відключають GPS-трекери, проходять як невидимки, вантажаться, а потім йдуть у невідомому напрямку. Однак програма marine traffic дає змогу відстежити, куди ці кораблі прямують, скільки і що перевозять. Усі факти Україна фіксує», — повідомив він.

Президент УЗА вказав, що рф краде не лише українське зерно, а й покупців. 

«Під час війни росія використовує механізм блокування України як великого експортера, щоб самій працювати в країнах нашого традиційного збуту. Якщо Україна платить мільярди за простій, то у рф простоїв немає. Їхня пропозиція для клієнта може видаватися кращою», — зазначив Горбачьов.

За його словами, рф саме таким методом зміцнила свої позиції на ринку найбільшого імпортера пшениці —  Єгипту, куди наростила постачання. Покупець змушений обирати більш надійного постачальника — це основна причина втрати Україною своїх ринків збуту зернових, пояснив президент УЗА.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: