НОВИНИ

Окупанти спалюють поля з дозрівшим врожаєм зерна

13.07.2022 16:03
2749061

В Україні тривають жнива. Врожайність ранніх зернових хоч і менша за торішню, але завдяки погоді досить пристойна, тож багато хто збільшує попередні оцінки валового збору пшениці і ячменю. Про це повідомляє «ПроАгро Груп», пише agronews.ua.

При цьому середню врожайність зазвичай множать на збиральну площу, хоча триваючі воєнні дії, особливо в гарячих точках, здатні внести свою вагому поправку у цю формулу підрахунку. Адже щодня на Півдні і Сході країни через масовані артилерійські обстріли частина полів стає непридатною для збирання, а ще частина знищується вогнем. При цьому рашистські війська часто навмисне завдають ударів по сільгоспугіддям, аби знищити вирощений врожай.

Так, за інформацією управління ДСНС у Донецькій області, тільки протягом однієї доби 9 липня пожежні розрахунки на території Краматорського, Покровського та Бахмутського районів ліквідували 8 пожеж пшениці на корені, які виникли внаслідок ворожих обстрілів.

Скільки гектарів врожаю врятовано, а скільки усе ж знищено, надзвичайними не уточнюють. Але зрозуміло, що цього року битва за врожай перестала бути фігурою мовлення й перетворилася на справжню битву, і які втрати понесуть в ній аграрії наразі спрогнозувати неможливо.

Читайте також: Озимий ріпак: що обрати сорт чи гібрид.Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: