НОВИНИ

Названо строки завершення посівної в Україні

30.05.2023 12:07
posevnaya-latifundist-com-7-134406

Україна планує завершити посівну кампанію 5-10 червня. Про це у повідомив перший заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький в ефірі телемарафону, пише  agronews.ua.

За його словами, план посівної, встановлений у 13 млн га, виконано вже на 85%, навіть ближче до 90%. Очікується, що у першій половині червня посівна буде завершена повністю.

«Погодні умови у травні допомогли швидко наверстати те, що у квітні заважали зробити дощі, і вийти на показники середньостатистичного посіву, місцями із запізненням до 1,5-2 тижнів. Наразі це некритично», — розповів Висоцький.

Він уточнив, що посів ранніх ярих культур, таких як яра пшениця, ячмінь, горох, овес, уже завершено, а також завершено посів цукрових буряків у обсязі більшому, ніж торік.

«Цукру буде вироблено більш ніж достатньо», — зазначив перший заступник міністра.

Наразі триває сівба пізніх культур — соняшнику, сої та частково кукурудзи.

«Цього року частка олійних культур, а саме сої, соняшнику, ріпаку, збільшилася. Пов’язано це, перш за все, з вартісною логістикою, відповідно зміною сівозміни під культури, які мають більшу ціну за одну тонну, за одиницю вирученої продукції», —  пояснив Висоцький.


Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: