НОВИНИ

Названо рослини, які допоможуть позбутися гризунів на ділянці без хімії

29.05.2022 17:25
загружено (5)

Миші здатні завдати багато шкоди на ділянці. Чи можна їх позбутися, не вдаючись до хімії? Можна, якщо знати, які рослини відлякують мишей. Багато садівників не хочуть застосовувати проти них хімікати. Виявляється, є цілком екологічні засоби проти цих шкідників. Це відомі всім рослини, інформує Ukr.Media, пише agronews.ua.

Найефективнішим засобом є чорнокорінь.

Мишей і щурів відлякує запах цієї рослини, а для людини вин практично невідчутний.

Висадіть чорнокорінь на городі. Коли чорнокорінь восени відцвіте, викопайте корінь і розкладіть у місцях проживання миші. Миші не зносять його запаху й одразу ж залишають місце.

Особливо рекомендується висадити чорнокорінь біля цибулинних — тоді миші до них не підійдуть упродовж усього сезону. А взимку можна розкласти корінь чорнокореня в дачному будиночку.

Багато садівників висаджують чорнокорінь на ділянці, розташовуючи його ближче до дерев і господарських споруд. На 6 соток достатньо 25 рослин, щоб позбавити ділянку від непрошених гостей. Чорнокорінь — засіб дуже ефективний, але отруйний. Треба бути дуже обережним у поводженні з цією рослиною – отруйні й коріння, й насіння.

Друга рослина, яка відлякує гризунів, — це бузина. Рослина помірно отруйна. Зазвичай гризуни не селяться поблизу бузини через її неприємний запах. Не дарма здавна у селах садили бузину біля господарських будівель, уздовж парканів, укладали гілки бузини у скирти сіна та прив’язували до стовбурів плодових дерев.

Третя рослина, яку можна використовувати для відлякування гризунів — полин. Сильний гіркий запах полину віднадить від ділянки мишей та щурів. Використовують його так, як і бузину.

Четверта рослина проти гризунів — м’ята, польова чи дика. Свіжу, суху м’яту або спиртову настоянку з неї застосовують не тільки проти мишей, а й докучливих комах (мурах, комарів, молі).

П’ята рослина — пижмо. Пучки пижма, розкладені в необхідних місцях, добре відлякують мишей. Ефективне пижмо й від багатьох комах — мух, молі, блощиць і бліх.

Шоста рослина-помічник — це ромашка. Сильний аромат мають квіти ромашки. Висушені пучки квітучої рослини відлякують гризунів.

Спільне, що є у всіх цих рослин, — сильний, іноді різкий, яскравий запах. Саме цього не люблять гризуни. Використовуйте природні засоби боротьби зі шкідниками. Людині вони не завдають шкоди, за винятком отруйного чорнокореня.Перегляди: 176
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: