АГРОРЕГІОНИ

Названо регіони, які забезпечать українців овочами та фруктами

05.07.2022 10:05
vegetables-cabbage-tomatoes-cucumbers-mushrooms-540937-1920x1080-977634-0Nl3C3dW-1024x576

Дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів в Україні не спостерігається. Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України, пише agronews.ua.

Як зазначається, цього року в Херсонській області під овочевими культурами було засіяно 40 тис. га землі, що становить близько 15% до врожаю овочів по Україні. За рахунок 5 областей Центральної України, які також є найбільшими виробниками овочів, де виробництво цих продуктів перевищує в 2-3 рази порівняно з іншими неокупованими областями, в сумі дадуть врожай на рівні 34,22% до збору по Україні. 

«Цього року деякі області, зважаючи на ситуацію, збільшили площі посадки овочів борщового набору, щоб перекрити їх нестачу через тимчасову окупацію південних областей та бойові дії на території України», — зазначив директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак. 

За його словами, плодово-ягідних культур в Україні завжди було перевиробництво. Тому Вінницька, Чернівецька, Хмельницька,  Дніпропетровська, Львівська та Полтавська області, які є найбільшими виробниками плодів та ягід,  цілком зможуть забезпечити потреби громадян нашої країни. Щодо кавунів, то тут ситуація складніша. Херсонських кавунів країні не замінить ніхто, і розраховувати на низьку вартість цього року не варто,  але урожай із Центральної та частково Південної України дещо компенсує цю нестачу.

«Через тимчасову окупацію південних територій українці дійсно можуть відчути обмежену пропозицію ранніх овочів та фруктів, але ненадовго, по мірі дозрівання цих культур у Центральній, Західній, Північній Україні та від українських тепличних господарств, із затримкою два-три тижні, це питання буде вирішено», — зауважив Ігор Віштак.

Читайте також: Деякі приходили і казали: дайте хоч що-небудь поїсти, – Шамрицький.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: