НОВИНИ

Названо причини зростання цін на ріпчасту цибулю

23.08.2022 14:02
1200px-Onions

країнські фермери розпочали масовий збір ріпчастої цибулі. Водночас тривалі дощі його затримують. Це провокує нестачу овоча на ринку і, відповідно, зростання цін. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

«Місцеві фермери, звісно, тільки у регіонах, вільних від бойових дій, саме розпочали масовий збір врожаю цієї позиції борщового набору. В черговий раз у ситуацію втрутилися погодні умови. Потужні зливи та їх наслідки не дозволяють виробникам вийти у поле, особливо це стосується західних областей нашої держави. Фермери центральних регіонів, які зробили акцент на вирощуванні пізніх сортів цибулі, активний збір врожаю розпочнуть не раніше ніж за тиждень», — пояснюють аналітики.

Як результат, пропозиція цибулі на внутрішньому ринку не може задовольнити існуючий попит, а на додачу, якість партій овочів, які наразі торгуються на ринку, у більшості випадків  незадовільна. 

Так, наразі ріпчаста цибуля надходить у продаж за гуртовими цінами 24-27 грн/кг, що в середньому на 10% дорожче, ніж в кінці минулого робочого тижня.

Як відзначили аналітики, на сьогодні вартість ріпчастої цибулі в Україні вже в середньому в 4,6 раза вище, ніж в аналогічний період минулого року. Настільки істотну цінову різницю експерти пояснюють скороченням виробничих площ під даною культурою і різким зниженням врожаю цибулі.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: