НОВИНИ

Названо нову шахрайську схему списання коштів з карток українців

04.01.2023 19:17
SHahraj

Одна з найбільш поширених схем обману українців – фішингові (підроблені) сайти. Фішингова атака – спроба отримати вашу особисту інформацію, дані карток оманливим шляхом. Найчастіше вони проводяться через SMS-повідомлення, на сайтах, у соцмережах й месенджерах, передають Патріоти України, пише agronews.ua.

Дуже часто шахраї приваблюють клієнтів, які хочуть щось купити в інтернеті, докладно розповідають про товар та втираються у довіру. Після цього вони пропонують продовжити діалог на сторонньому месенджері, це може бути Viber, Telegram, Instagram та ін.

Щоб не потрапити на гачок аферистів, не треба переходити до месенджерів, оформляти угоди з використанням доставки, з якою працює сайт, а також слід перевіряти адресу самого сайту. Справа в тому, що аферисти часто створюють підроблені версії сайтів, і на вигляд вони можуть бути справжніми, але головне – посилання. У випадку OLX, якщо це olx-ua.us, olx.cx. olx.ua.biz, olxua.xyz, будьте впевнені, що сайт – липа. Ці версії сайту: основна – olx.ua; мобільна версія – m.olx.ua; магазин – name.olx.ua.

Що цікаво, жертвою цієї схеми може стати не тільки покупець, а й продавець. Псевдопокупець надсилає людині, в якої начебто хоче щось купити, посилання на сайт (підроблений) для введення даних картки. Після того, як продавець вводить дані банківської картки, шахраї виводять всі гроші.

Шахраї дуже швидко підлаштовуються під реалії та вигадують все нові способи під схему з фішингом. Наприклад, під час війни в Україні вони створюють фішингові сайти, подібні до сайтів справжніх благодійних фондів, де нібито можна переказати кошти на підтримку Збройних сил України.

Також на фішингових сайтах можуть попросити навіть пароль від додактів банків, якими ви користуєтеся, наприклад, як це часто буває, “Приват24”. Але слід пам’ятати: ніхто, навіть співробітники цих фінустанов не мають права у вас запитувати паролі від банкінгу.Перегляди: 8
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: