НОВИНИ

Названо найперспективніші ринки для експорту українського яблука

27.08.2023 11:11
apple

Основними ринками експорту українських яблук є Центральна, Південно-Східна Азія та Близький Схід. Єдиною перешкодою постачання за кордон є війна та її похідні. Про це написав в своїй колонці для журналу «Садівництво по-українськи» Володимир Гуржій, керівник компанії USPA Fruit, пише agronews.ua.

За його словами зараз в України є три основні напрямки експорту на схід: Центральна, Південно-Східна Азія й Близький Схід. Проте вони кардинально відрізняються, підкреслює експерт, і ці відмінності треба розуміти, щоб правильно прогнозувати майбутній експорт.

«Центральна Азія стала для України проривом в експорті яблук переважно як заміна білоруському ринку, – пише Гуржій. – Південний Схід працював цього сезону дуже обережно, тому що ми їх сильно перевантажили торік, і їм було складно продати сток до початку сезону. Ми продавали їм українське яблуко одночасно з новим урожаєм Південної півкулі, і це негативно вплинуло на весь сезон».

На думку експерта, бажано не допускати таких перехресних сезонів продаж. У результаті Україні відправила цього року на Південний Схід значно менше, ніж зазвичай. На Близькому Сході найбільшим трендовим ринком був ОАЕ внаслідок консолідації ринку в одних руках. Цей ринок традиційно непогано працював з Україною і торік отримав рекордну кількість українських яблук експортних сортів.

«Щоб розуміти масштаб: найбільша компанія в ОАЕ з імпорту фруктів сьогодні торгує 11–12 тис. морських контейнерів на рік. Отже, ОАЕ – об’ємний ринок, і тут можуть бути дуже хороші тренди на майбутній сезон для України», – резюмує Гуржій.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: