НОВИНИ

Названо, як в умовах економічної кризи отримувати $1 млрд щорічно

14.03.2020 19:24
106817

Земельна реформа одна з небагатьох, а можливо єдина річ, яка може генерувати додаткові надходження та стати ресурсною базою для економічного ростуПро це написав у Facebook екс-радник Кабміну з економічних питань Олексій Мушак.

Нардеп розписав алгоритм, як отримати $1 млрд щорічно після відкриття ринку землі:

– $300 млн від оподаткування операцій купівлі продажу землі. Розрахунок простий. 10% х 27млн.га х 6.5%х $1.7-2к = $300 млн. Очікується, що в перший рік свої паї продадуть 10% землевласників, які або літнього віку і не можуть обробляти свою власність або переїхали в місто і втратили зв’язок з своєю землею. Загальний ринок 27 млн га, ставка оподаткування 6.5%, ціна від $1.7 до 2к. Це мінімум щорічного $300 млн доходу в перші роки ринку землі.

– $100 млн від надання в розстрочку фермерам земель постійного користування. Розрахунок $1к х 0.56 млн х 1/5= $100 млн. Наразі таких земель порядку 561 тис. га. Згідно земреформи фермери зможуть їх отримати у власність в розстрочку по пільговій ціні НГО. Основна вигода для фермера, що зробивши перший платіж на рівні ринкової оренди, він отримує землю у власність. В подальшому її можна використати як заставу або почати на ній інший більш прибутковий бізнес.

– $400 млн від виведення з орендних відносин з тіні. Розрахунок 12 млн. х $35= $420 млн. Наразі до 40% ринку працює в тіні, повноцінно не сплачуючи податки. Ця тіньова земля в подальшому генерує кешеву пшеницю, соняшник, кукурудзу, що в подальшому викривляє ринок і створює податкові ями. Крім цього не реєстрування договорів оренди призводить до рейдерства та постійних конфліктів хто і як має обробляти цю землю. Є декілька варіантів вирішення цієї проблеми в тому числі мінімальне податкове навантаження на 1 га. Підтягування податків з 12 млн га тіньової землі на $35/га до середнього по ринку рівня буде генерувати додатково $400 млн щороку.

– $200 млн від наведення порядку з державними землями. Розрахунок $200 х 1 млн= $200 млн. Держава великий і дуже не ефектний власник землі. Для розуміння в нас на військовому полігоні «Широкий лан» на Миколаївщині вирощують кукурудзу та соняшник. На деяких полігонах ростуть яблука. Про сотні тисяч гектар землі пенітенціарної системи або Аграрної академії наук вже не кажу. Тіньове використання землі генерує мізерні офіційні доходи, а різницю в мільйони доларів йде не на користь українців як кінцевих власників державних активів. Ця ситуація має бути змінена і мінімум 1 млн га землі варто здавати в оренду по ринковій ціні $200/га.

“Таким чином можна отримати $1 млрд. для подальшого розвитку та стимулювання економіки. І це без продажу державної землі, яким так страшать противники земринку. Якраз все навпаки земельна реформа це наш шанс вийти з кризи сильнішими ніж ми туди зайшли. І цим шансом варто скористатися. Всім хороших вихідних”, – підсумував Олексій Мушак.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: