ВАЖЛИВО

Названо 10 рослин, які не можна садити поруч із помідорами

25.04.2024 19:49
2

Правильна організація грядок впливає на кількість та якість врожаю. Томати дуже вибагливі, тому для них слід уважно підбирати сусідів. Це потрібно, щоб рослини не хворіли та не пригнічували ріст одна одної. Про це повідомляє Книга порад, пише agronews.ua.

Перець. Перець можна вирощувати поряд з помідорами. Однак, обидві культури повинні бути захищені від хвороб та шкідників. Перці та томати страждають від однакових проблем. Потреби в певній температурі повітря та вологості у культур однакові. Помідори будуть відлякувати попелицю від перцю.

Полуниця. Полуниця буде вдалим сусідом для томатів. Врожайність буде високою в обох культур. Однак, не висаджуйте полуницю поряд з високорослими помідорами, інакше ягоди не будуть отримувати достатньої кількості світла. Також, гарними сусідами для томатів є аґрус та смородина. Ягоди будуть захищені від вогнівки та пильщика.

Поряд з помідорами можна вирощувати чебрець, м’яту, шавлію, квасолю, боби, петрушку, селеру, цибулю, спаржу, щавель, качанну та ранню капусту, часник, моркву, редис, диню, гарбуз й кавун.

Деякі культури не можна висаджувати поряд з помідорами, інакше на гарний врожай можна не чекати. Не варто садити горох, цвітну капусту, броколі, кольрабі, кріп, фенхель, мелісу, картоплю та кукурудзу.

Огірки. Огірки є поганими сусідами для помідорів. Культури потребують різних умов вирощування. Помідорам необхідна помірна температура повітря та сухе повітря, огіркам — висока температура й вологість. Помідори регулярно провітрюють, а огірки можуть загинути від протягів.

Помідори потребують підживлення, а огіркам воно може й не знадобитися. Полив помідорів здійснюється під корінь, а огірки рясно поливають з кожного боку. Саме тому огірки та помідори вирощують окремо, щоб культури не конкурували між собою.Перегляди: 6353
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: