НОВИНИ

Нацбанк досліджує можливість випуску електроннної гривні

22.02.2020 12:25
ee5b6704f1a903b5ee2c0fe8f5fbcaa1

Нацбанк досліджує можливість випуску електроннної гривні, але хоче переконатися, що цей випуск не стане на заваді забезпечення цінової і фінансової стабільності. Про це заявив голова НБУ Яків Смолій, відкриваючи міжнародну конференцію “Цифрові валюти центральних банків: нові можливості для платежів”.

“З кожним роком центробанки все активніше вивчають питання запровадження власних цифрових валют – хтось в теорії, а хтось, як і в Україні, ще й на практиці.

Національний банк України вирішив власноруч протестувати таку технологію та практично вивчити можливість випуску власної цифрової валюти – електронної гривні або е-гривні”, – зазначив Смолій.

За його словами, у 2018 році НБУ провів пілотний проєкт. 

“І хоча ми завершили пілотний проєкт, ми і надалі прагнемо втілювати такі інноваційні рішення. Ми продовжуємо досліджувати можливість випуску е-гривні, і готові будемо повернутися до цього питання, коли будемо переконані, що не лише здатні це реалізувати з технологічної точки зору, а й що це не стане на заваді реалізації нашого мандату – забезпеченню цінової та фінансової стабільності”, – підкреслив він.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: