НОВИНИ

Найдорожчий земельний пай продали за 3,3 мільйона гривень

18.10.2021 16:37
112818-1_large

Електронні майданчики для оцінювання майна значно завищують ціну, тож власникам складно продати свою землю. Про це повідомляє kovel.media, пише agronews.ua.

Так, вже минуло понад 100 днів, як в Україні запрацював ринок землі. Голова відділення нотаріальної палати у Волинській області Надія Кузьміч розповіла, що одночасно з відкриттям ринку землі було запроваджено електронні майданчики для оцінювання, щоб громадяни могли безкоштовно оцінити ділянку, адже під час укладення угод треба мати висновок про вартість землі. Проте тут виникають проблеми, — пише інформаційне агентство «Волинські новини».

«Землі з призначенням «селянське фермерське господарство», «для товарного сільськогосподарського виробництва» електронний модуль оцінює величезними сумами. Наприклад, пай у колишньому Турійському, а нині Ковельському районі оцінили в 3,3 мільйона. Зрозуміло, що ці землі за такі гроші ніхто не купить. Чекаємо, що буде далі. Ми озвучували ці речі, подавали звернення», — повідомила Надія Кузьміч.

Як додає очільниця нотаріальної палати в області, є випадки, коли так само оцінюють і нерухоме майно, яке колись було взяте у якості паю.

«У колишньому Ківерцівському, а нині Луцькому районі особа свого часу взяла в якості паю корівник, і тепер захотіла його продати, вже й знайшовся покупець. Електронний модуль корівник у селі Городище оцінив у 22,249 мільйона. Зрозуміло, що за такі гроші його не куплять. Крім того, закон вимагає стягувати ПДФО у розмірі 5% і 1,5% військового збору. Тож угода відклалася. І такі випадки є й із землями під товарне виробництво», — сказала Надія Кузьміч.+

З її слів, ці угоди відкладені до того часу, поки буде можливість реально оцінити такі земельні ділянки чи майно.

Нагадаємо, що В Україні суттєво подорожчають цигарки.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: