НОВИНИ

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

16.05.2022 11:01
Ranks of green seedlings of sunflower on farm field.

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами, зокрема гібридів, стійких до імідозолінонів, – сучасний інструмент для аграрія в нинішніх непростих умовах. Однак щоб культура повною мірою реалізувала свій генетичний потенціал врожайності, їй необхідне максимально сприятливе середовище для росту та розвитку, і «конкурентам» у вигляді бур’янів у ньому не місце, наголошують фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK. Тому вони рекомендують неодмінно зробити акцент на післясходовому захисті, пише agronews.ua.

«Ведення агробізнесу в посушливих регіонах із недостатньою кількість вологи, у тому числі в зонах ризикованого землеробства, а також утворення через недотримання сівозміни та структури посівних площ нових «агресивних» рас вовчка соняшникового і його активна «міграція» дедалі північніше створює значні складнощі у вирощуванні класичного соняшника, – зазначає керівник агрономічного департамент компанії Олександр Мигловець. – Тому щорічно значна кількість аграріїв віддає перевагу гібридам, стійким до імідазолінонів, особливо у посушливих регіонах. Вирощування соняшника за цією виробничою системою має ряд переваг: необов’язкова наявність гербіцидних ґрунтових схем захисту, одночасний надійний контроль максимально широкого спектра сегетальної рослинності, в тому числі злісних видів бур’янів – амброзії, нетреби звичайної, капустяних видів, лободи білої тощо, додатковий контроль вовчка соняшникового. Однак для отримання високих якісних і кількісних показників врожайності при вирощуванні імі-гібридів соняшника є одна важлива умова, а саме – застосування високоефективних страхових гербіцидів із групи імідазолінонів. Тому тим, хто в поточному агросезоні вирощує соняшник, стійкий до цієї групи гербіцидів, до обрання післясходового контролю бур’янів необхідно підійти дуже ретельно».  

Для ефективного післясходового захисту гібридів соняшника, стійкого до імідазолінонів, Олександр рекомендує обрати двокомпонентний гербіцид системної дії Генезис (імазамокс, 33 г/л + імазапір, 15 г/л). Обидві діючі речовини у його складі потрапляють до тканин рослин через ксилему та флоему, де діють як інгібітори ензиму ацелоктатсинтази (АLS) – ключового ферменту біосинтезу незамінних амінокислот (ізолейцину, лейцину, валіну). Всередині рослин гербіцид швидко переміщується до точок росту, в результаті чого поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи бур’янів припиняється.

Застосування гербіциду Генезис у чутливі для бур’янів фази (сім’ядолі – 2 листочки, що в більшості випадків збігається з фазою розвитку культури 4 справжні листки) дозволяє високоефективно контролювати широкий спектр злакових і дводольних видів бур’янів, у тому числі й максимально проблемних: осот (види), амброзію (види), підмаренник чіпкий, вовчок соняшниковий та інші. Високі пенетраторні властивості допоміжних речовин гербіциду дозволяють розчиняти найпотужніший восковий наліт на бур’янах.

 При цьому він є толерантним до культури при дотриманні регламентів застосування, і його можна застосовувати при системі землеробства no-till та за мінімального обробітку ґрунту.

Лише одна обробка гербіцидом Генезис в оптимальні фази росту бур’янової рослинності утримує поле чистим упродовж всього вегетаційного періоду.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: