НОВИНИ

Надійний гербіцидний захист для імі-стійкогосоняшника

12.05.2023 13:50
изображение_viber_2020-06-19_09-13-52

Від появи сходів і до утворення «зірочки» соняшник, стійкий до імідазолінонів, має гербокритичний період. Це зумовлено, з одного боку, тим, що культура у вказані фази росте досить повільно, а з іншого – широкорядним висівом, який дає бур’яновій рослинності простір для проростання та інтенсивного росту. Така ситуація створює складнощі у захисті культурних рослин в післясходовий період від комплексу бур’янів, особливо дводольних. Тому фахівці компанії Ukravit рекомендують приділити післясходовому гербіцидному контролю особливу увагу.

«Заподіяна бур’янами шкода не обмежується кількісними втратами врожаю соняшника, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець, – Через необхідність конкурувати з бур’яновою рослинністю та дефіцит ресурсів, нею ж спричинений, культури формують менші за розміром корзинки, знижується маса 1000 насінин і погіршуються показники олійності. В підсумку це може призвести до втрати майбутньої врожайностіна рівні 20-70%. Саме тому велика кількість аграріїв бачить вихід у вирощування гібридів, стійких до імідазолінонів. І злакові, і дводольні бур’яни, й навіть вовчок соняшниковий за такої технології вирощування надійно та тривало контролюються післясходовими гербіцидами імідазолінонової групи. Тож від вибору якісного препарату великою мірою залежить врожайність соняшника та, як наслідок, прибутковість сезону».

Для одночасного контролю злакових і дводольних бур’янів у посівах соняшника, стійкого до імідазолінонів, Олександр рекомендує обрати гербіцид Генезис (імазамокс, 33 г/л + імазапір, 15 г/л). Його діючі речовини потрапляють до тканин бур’янів через ксилему та флоему і діють як інгібітори ензиму ацелоктатсинтази (АLS) – ключового ферменту біосинтезу незамінних амінокислот – ізолейцину, лейцину, валіну. Всередині рослин препарат швидко переміщується до точок росту, в результаті чого поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи припиняється, і бур’янова рослинність гине.

Застосований в найбільш чутливі фази росту бур’янів, Генезис за наявності вологи однією обробкою утримує поче чистим до кінця сезону (ґрунтова дія). Гербіцид контролює широкий спектр найбільш шкодочинних бур’янів – амброзію (види), гірчак, лободу білу, осот (види з насіння), підмаренник чіпкий, вовчок соняшниковий та інші. Якщо бур’яни на час обприскування встигли перерости, до робочого розчину необхідно додати ад’ювант Інгрес в нормі 50-100 мл на 100 л води.  


Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: