АГРОРЕГІОНИ

На Житомирщині вирощували соняшник на радіоактивно забруднених землях

22.10.2022 09:08
sonyashnyk

За позовами Житомирської обласної прокуратури Господарський суд Житомирської області визнав незаконним та скасував рішення Народицької селищної ради про надання в оренду 1056 га радіоактивно забруднених земель, укладення договорів оренди з приватним товариством та зобов’язав його повернути орендовані ділянки до земель запасу. Про це повідомляє пресслужбу  Житомирської обласної прокуратури, пише  agronews.ua.

Йдеться про те, що рішеннями селищної ради протягом грудня 2020 – січня 2021 років місцевому приватному товариству передано в оренду 9 ділянок землі, що поблизу сіл Ноздрище, Селець та Христинівка Коростенського району для обробітку та вирощування сільськогосподарських культур, зокрема, соняшнику.

Проте прокурори встановили, що значний масив землі є радіоактивно забрудненою територією внаслідок Чорнобильської катастрофи, у зв’язку з чим заборонено їх використання для обробітку та ведення сільськогосподарського виробництва.

Крім цього, селищна рада перевищила свої повноваження, бо ж розпорядником такої категорії земель є Кабінет Міністрів України.

Прокуратурою вжито заходів представницького характеру та припинено незаконне використання радіаційно забруднених земель загальною вартістю 278 млн грн.


Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: