НОВИНИ

На Житомирщині створять найбільшу в Європі плантацію конопель

17.02.2023 13:17
image

У Житомирській області планують створити найбільшу в Європі плантацію промислових конопель. Йдеться про перетворення старого льонозаводу в селі Рижани на сучасний кластер з вирощування та переробки технічних конопель. Про це повідомляє Журнал Житомира, пише agronews.ua.

Таке рішення було ухвалене 13 лютого на зустрічі в Житомирській ОВА під керівництвом голови обласної адміністрації Віталія Бученка, повідомив на підприємець Мішель Терещенко, нащадок роду українських промисловців і меценатів Терещенків.

«Це дуже гарний проєкт, який сприятиме відбудові та європейській інтеграції України, що створить альтернативу постачанню з Китаю. Це дозволить відродити традицію текстильної коноплі в Житомирі та Європі», – зазначив Мішель Терещенко.

За його словами, навколо заводу буде створено індустріальний парк для всіх українських підприємців, які хочуть приїхати і працювати на конопляних продуктах на місці, будучи впевненими в хорошому забезпеченні основною сировиною.

«Малі та великі компанії у сфері текстилю, упаковки та біологічно розкладаних рушників, якісного паперу, ізоляційних та будівельних матеріалів, нетканих матраців, агроволокна або пелет з біомаси, очікуються та вітаються», – додав підприємець.  Перегляди: 11
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: