НОВИНИ

На Житомирщині зареєстрували найбільший та найстаріший дуб регіону

23.09.2020 15:02
dsc-2103-ee

Найстаршому та найбільшому дубу Житомирщини виповнюється 600 років. Такий ювілей відзначатимемо 20 вересня, – розповів лісничий Тригірського лісництва Житомирського держлісгоспу, на території якого і росте цей велетень, Валерій Іщук. Про це повідомляє пресслужба Житомирського ОУЛМГ, пише agronews.ua.

“Звісно, дату 20 вересня вибрали символічно, бо на це число в нинішньому році припадає День працівника лісу – от і рахуватимемо його віртуальним днем народження нашого Патріарха”, – каже він.


До свята внесуть зміни і в «паспорт» дуба – тепер на табличці біля нього у графі «вік» буде зазначено «600 років».
У заказнику «Над Тетеровом» дубів такого поважного віку – близько сотні, Патріарх же – найстаріший та найвищий. Через те, власне, і страждає – мало не щороку у нього влучає блискавка. Проте велетень тримається, і цьому лісівники тихо радіють.

Як і повсюдно, із цим деревом-старожилом місцеве населення пов’язує багато легенд. Однак перекази про те, що тригірські дуби доправляли Петру І для будівництва кораблів – скоріше всього, є лише домислами. А от ймовірність того, що ці дуби «зустрічали» Богдана Хмельницького – досить велика, бо як свідчать історичні дані, в І половині 17 століття гетьман відвідував Тригірський чоловічий монастир, розміщений неподалік.

Загалом, дерев-довгожителів в Україні багато. Так, в Україні росте 43 дерева, яким 1000 і більше років, із них олива у Нікітському ботсаду та ялівець на мисі Сарич мають по 2000 років.

Серед цих дерев – і чотири дуби з Черкаської області, один дуб із Рівненської області, два дуби зі Львівської області, два дуби з Закарпатської області, два дерева ростуть у Криму, повідомляє Київський еколого-культурний центр.


Перегляди: 53
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: