НОВИНИ

На Запоріжжі чиновники намагались сфабрикувати банкрутство державного сільгосппідприємства

20.11.2021 14:12
загружено (2)

На Запоріжжі група чиновників намагалась сфабрикувати банкрутство державного сільськогосподарського підприємства та в результаті купити його за безцінь. Зокрема, аферисти значно применшили кількість зібраного врожаю, а різницю з реальним врожаєм продали і привласнили собі кошти. Повідомили в пресслужбі СБУ області, пише agronews.ua.

Як розповіли правоохоронці, на початку посівного сезону 2021 р. чиновники організували посів сільськогосподарських культур користуючись насіннєвим матеріалом та технікою держпідприємств. Надалі, вони вносили недостовірні відомості в облікову документацію та занижували кількість зібраного врожаю. «Надлишок» зерна за сфальшованими транспортними накладними вивезли на елеватор «партнерів» і реалізували за ринковими цінами. 

«Аферисти намагались штучно створити кредиторську заборгованість, що згодом дало б можливість викупити ці сільгосппідприємства через підставних осіб за безцінь. За висновками експертів, збитки держави тільки по врожаю зернобобових культур становлять майже 3 млн грн», — підрахували в СБУ. 

Також у ході розслідування було встановлено, що за злочинною схемою стоять представники місцевого організованого кримінального угруповання. Вони проводили на керівні посади держпідприємств «своїх людей» та впливали на фінансово-господарську діяльність.

Наразі 6 посадовцям держпідприємств повідомлено про підозру у привласненні та  розтраті держмайна. Триває досудове розслідування та проводиться експертиза.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: