НОВИНИ

На Закарпатті побудують сухий порт

11.08.2023 17:16
suhiy-port-na-zakarpatti-startuvav-ukrajinsko-italiyskiy-proyekt

У селі Горонда Мукачівської громади побудують сухий порт. Такий мультимодальний логістичний центр має допомогти українській економіці збільшити експорт і відкриє нові можливості для місцевих фермерів. Про це повідомляє «Бізнес.Район», пише agronews.ua.

Відзначається, що підприємство зведуть на базі вузькоколійки європейського зразка. Сухий порт, який буде проходити залізницею, зв’яже Україну з італійськими містами, а звідти вітчизняна продукція потраплятиме і в інші країни світу.   

«Ми шукали якусь логістичну платформу з географічно зручним розташуванням, аби обов’язково була присутня широка та вузька колії. У нас на Закарпатті вузькі колії є у Чопі, Мукачеві та станції Батьово і Страбичово. Усюди, окрім Страбичівської, вже працював приватний бізнес. Тому ми вирішили відновити нашу вузькоколійку. Йдеться про пусті території, що заросли чагарником», — зазначає голова Горондівської громади Іван Туряниця.

Під будівництво сухого порту в громаді планують виділити понад 40 га землі.

Цей проєкт має стати регіональним хабом, який надаватиме інтермодальну логістику та можливість зберігання зерна, рослинної олії та контейнерів. 

Завдяки перевантажувальним можливостям із широкої колії (1520 мм) на вузьку (1435 мм), а також складським приміщенням і контейнерним рішенням проєкт покращить потік українського зерна та соняшникової олії до Європейського Союзу. 

Термінал буде зосереджений на контейнерній логістиці для максимальної інтеграції в логістичну культуру Європи. Це значно знизить вартість самої логістики. 

Термінал має доступ до трьох вузькоколійних залізниць — Словаччини, Угорщини та Румунії. Це дозволяє йому диверсифікувати свої логістичні маршрути з виходом до Італії, 930 км до міста Трієст. 

Міністр економіки Італії Адольфо Урсо об’єднав навколо цього проєкту італійські  бізнес-кола, де залучені й залізниця, і власники італійських портів у Венеції, Вероні, Трієсті. Міністр запропонував їм долучитися та стати одними із засновників цього терміналу. Така співпраця цікава і для італійської сторони, адже вони закуповують в Україні багато пшениці, зокрема твердих сортів, кукурудзи, ріпаку. Інвестуючи у схожі проєкти, італійці зможуть знайти вигідні позиції й для себе. Перегляди: 8
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: