АГРОРЕГІОНИ

На Вінниччині суд зобов’язав сільську громаду зареєструвати право власності на меліоративну мережу

30.04.2024 13:05
brass-scales-of-justice-in-a-close-up-view-MN6ZJSB-min-scaled

Вінницький окружний адміністративний суд задовольнив позов Гайсинської окружної прокуратури до Краснопільської сільської ради Гайсинського району про визнання її бездіяльності протиправною та зобов’язав вчинити дії щодо набуття нею права власності на внутрішньогосподарську меліоративну мережу з об’єктами інженерної інфраструктури. Про цеповідомила пресслужба Вінницької обласної прокуратури, пише agronews.ua.

Йдеться про локальні системи колишніх сільських рад, які у 2020 році увійшли до новоутвореної Краснопільської територіальної громади, загальною протяжністю понад 594 км у виді відкритої регулюючої та провідної мережі протяжністю 46 км; закритих збирачів (колекторів) – 81 км; осушувальних (дренів) – 467 км; споруд на відкритій мережі (трубчасті переїзди, регулятори, перепади тощо) – 11 шт.; споруд на закритій осушувальній мережі (колодязі, гирла тощо) – 250 штук.

Орган самоврядування мав зареєструвати право власності на набуту осушувальну мережу, однак зволікав з оформленням майна, що належить громаді. 

Така бездіяльність могла призвести до порушення функціонування цілої екосистеми, адже мережа забезпечує збереження водойм, запобігає засухам, паводкам та іншим природним надзвичайним ситуаціям, а також сприяє веденню сільськогосподарського виробництва в регіоні.


Перегляди: 56
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: