В селі Дорожне під Вінницею Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю “Відкриті серця” облаштувала неймовірне тепличне господарство. Простір тепличного комплексу є безбар’єрним, тож тут можуть повноцінно працювати навіть люди на інвалідних візках. Повідомляє invak.info, пише agronews.ua.
Керівниця проєкту Світлана Демко розповідає, що працює з молодими людьми, більшість із яких визнані недієздатними. Але ці люди хочуть та можуть працювати.
“На території наших соціальних майстерень молодь з інвалідністю працює у різних сферах: створюють сувеніри, обробляють деревину, виготовляють свічки та мило. Основна майстерня стосується догляду за рослинами”, – розповіла Світлана Демко.
У межах втілення проєкту теплицю площею 100 м² обладнали автоматичним крапельним поливом, опаленням, освітленням, вентиляцією та кількаярусним устаткуванням для комплексного вирощування рослин. Завдяки задіяним технологіям вона працює цілорічно.
![](https://greenpost.ua/upload/media/2020/09/10/teplytsya-ynvalyd-750x430.jpg)
Навесні 2019 року тут уперше висіяли помідори, огірки, перці, брюссельську капусту, кольрабі, квіти й різноманітні пряні трави. Й нещодавно зібрали перші великі врожаї. На цей час на базі теплиці організовано вісім робочих місць, молоді люди працюють почергово згідно з індивідуальними графіками.
![](https://greenpost.ua/upload/media/2020/09/10/teplytsya-ynvalydov-750x430.jpg)
Цього року фермерка орендувала додаткову землю для обробки, тож тепер на території соціальних майстерень є 40 соток землі, де вирощують городину, щоб доповнити харчування підопічних і персоналу здоровими, екологічно чистими продуктами.
Асоціація вже другий рік поспіль повністю забезпечує овочами, консервацією та соліннями своїх представників і користувачів послуг реабілітаційних програм.