НОВИНИ

На Укрзалізниці можуть запровадити окремі вагони для чоловіків та жінок: причини

21.05.2023 18:18
vagon2-588x391

В Україні можуть зробити окремі вагони для чоловіків та жінок. Це пов’язано з вимогою до підвищення комфортності поїздок. При цьому такі вагони будуть доречні лише в поїздах далекого прямування, які перебувають у дорозі понад 6 годин. Про це повідомляє biz.today.ua, пише agronews.ua.

Петиція такого змісту (https://petition.kmu.gov.ua/petitions/5007) з’явилась у розділі електронних петицій на сайті Укрзалізниці.

Автор петиції пропонує запровадити в поїздах Укрзалізниці хоча б один окремий вагон для жінок і чоловіків.

“Просимо виділити принаймні один окремий вагон для жінок та відповідно окремий для чоловіків у всіх поїздах АТ “Укрзалізниця”, які прямують маршрутом довше 6 годин. У разі відсутності місць у змішаних вагонах реалізувати квитки в окремі вагони для осіб обох статей. Для ідентифікації статі додати фільтр “стать” при купівлі квитка”, – пише авторка петиції.

При цьому вона дає обґрунтування своєї пропозиції. Жінка каже, що на довгих маршрутах деякі пасажири можуть відчувати дискомфорт через присутність осіб протилежної статі у купе. Особливо, коли це стосується сну чи перевдягання. До того ж, історія знає чимало випадків сексуальних домагань до одиноких жінок від випадкових попутників.

“Виділення принаймні одного окремого вагону для жінок і одного вагону для чоловіків зможе зробити поїздки безпечнішими і запобігти негативному досвіду пасажирів. У зв’язку з цим просимо зробити це можливим. Петицію підтримали ГО “Дівчата” та спільнота “Жіноцтво”, – пише автор пропозиції.

Інформацію про петицію розмістив у себе в Telegram відомий блогер Юрій Романенко. Ця публікація зібрала рекордну кількість коментарів підписників. Виявляється, проблема ґендерного дискомфорту у поїздах Укрзалізниці зовсім не надумана. Багато хто поділяє позицію авторки. Хоча приблизно така ж кількість громадян вважає, що така пропозиція невчасна. Тим більше, у країні, що воює, в якої і без того море інших проблем і невирішених питань.

“А може окрему палату авторам петиції буде дешевше?”, “Самий час вирішити це питання, а то все інше вже давно розрулили”, “А чому тільки два гендери? Не по-європейськи!”, “Воно було б смішно, якби не було так сумно. Бо є справді купа випадків, коли виродки чоловічої статі в поїздах починають чіплятися до жінок і дівчат”, ” Взагалі не про те думають. Потрібні окремі вагони для тих, хто хропе, і для пасажирів з дітьми!”, “Пропоную почати гендерну рівність із мобілізації”, “Не знаю, наскільки це своєчасне питання, але загалом не бачу нічого поганого. Мені особисто не комфортно їхати цілу ніч із незнайомим чоловіком”, “Треба посилити охорону в поїздах. Це справді важливо. Адже справді буває не смішно, а страшно від попутників. І не обов’язково це будуть чоловіки”, – прокоментували українці.

У коментарях також згадали досвід Дубая, де є змішані вагони та вагони лише для жінок. Окремих вагонів для чоловіків там немає. Однак ОАЕ ісламська держава, і там ґендерна політика дуже відрізняється від світських країн, де немає в основі державного устрою релігійної домінанти.Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: