АГРОРЕГІОНИ

На Сумщині розмінували майже 2,2 тис га сільгоспземель

15.02.2024 16:15
7

На Сумщині цивільні продовжують гинути від ворожих снарядів і ракет, від рук диверсантів, але останнім часом перестали вибухати міни. Чи означає це, що їх уже видобули із землі чи принаймні смертельного залізяччя там істотно поменшало? На жаль, не перше і не друге: просто у поле вже кілька місяців не виходили трактори, тому пастки не «працювали». Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

Треба віддати належне піротехнікам ДСНС на Сумщині: хоч у них і вистачає інших клопотів, вони весь цей час продовжують розміновувати сільгоспугіддя. Лише за тиждень знешкодили два десятки вибухонебезпечних предметів на територіях Конотопського, Сумського, Охтирського і Шосткинського районів.

На сьогодні сапери обстежили 1,3 млн га території Сумщини, розмінували понад 3 тис. га, з яких майже 2,2 тис. га становлять сільгоспугіддя. Багато це чи мало — питання, як мовиться, риторичне. Навесні минулого року через засмічені вибухівкою поля на Сумщині залишилися незасіяними 54 тис. га ріллі.

А загалом, згідно з даними Управління агропромислового розвитку ОВА, в області потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів ще 120 тис. га земель сільськогосподарського призначення.

Торік сільгоспвиробникам нерідко доводилось оглядати поля самотужки, бо чекати на саперів не було часу: проґавиш день-другий, і про врожай можна забути. Саперів викликали, коли десь бачили щось підозріле. У 2023-му на полях Сумщини підірвалося 13 тракторів, востаннє це трапилося 4 жовтня. Але скоро настане новий хліборобський сезон, і що чекати від нього?

Від вибухів на полях не лише гинуть механізатори та знищується сільгосптехніка. Страждає сама земля, бо кожна вирва — це перемішування пластів ґрунту і зниження родючості. Тим часом на «виробництво» у ґрунті природним шляхом лише 1% гумусу потрібно 300 років…

Згідно з даними управління Державної екологічної інспекції в області, окупанти вже завдали довкіллю Сумщини шкоди на 700 млн грн, і ця цифра збільшується щодня.Перегляди: 74
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: