НОВИНИ

На Полтавщині чоловік застрелив вагітну лосицю, яка занесена до Червоної книги

18.08.2022 17:33
c6857bb8f5292eb320debebd0c78cdf2

У лютому 2022-го у мисливському угідді Кобеляцького мисливсько-рибальського господарства під час незаконного полювання 27-річний браконьєр застрелив кабана, козулю та вагітну самицю лося, яка занесена до Червоної книги — суд призначив зловмиснику 3 роки умовного покарання. Про це повідомляє poltava.to, пише agronews.ua.

Новосанжарський районний суд виніс вирок Сергію Іванисю, який у лютому під час незаконного полювання застрелив вагітну самицю лося європейського — тварини, яка занесена до Червоної книги України. Іванисю призначили 3 роки умовного покарання. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Відповідно до матеріалів справи, обвинувачений Сергій Іванись — 27-річний уродженець села Бодаква, Лохвицького району, громадянин України, має середню освіту, ніде не працює, одружений та раніше не судимий. Припускаємо, що Сергій Сергійович Іванись може бути сином Сергія Миколайовича Іванися — власника сімейного фермерського господарства «Агро-Іванись», який проходить по справі свідком.

Так, 19 лютого 2022-го року обвинувачений за місцем своєї реєстрації взяв із сейфа мисливську рушницю та три патрони до неї, які йому не належали. Після цього сів у автомобіль Daewoo Nexia та поїхав разом із двома приятелями до Кобеляцького госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства, поблизу села Прогрес Кобеляцької громади.

Під час незаконного полювання Сергій Іванись застрелив кабана, козулю, а також вагітну самицю лося, яка занесена до Червоної книги. Під час розборки туші самиці лося Іванись виявив, що в черевній порожнині тварини знаходилися два ембріони. Їх та інші рештки тварин обвинувачений залишив на території мисливського господарства. А розібрані туші дикого кабана, козулі та лосихи погрузив у багажник автомобіля та поїхав.

Тієї ж ночі правоохоронці зупинили автомобіль із розібраними тушами тварин, а згодом знайшли ділянку у лісі з їх рештками. Своїми діями обвинувачений завдав державі збитків на 332000 грн — 260000 грн компенсації за знищення самиці лося з двома ембріонами (мисливських тварин, занесених до Червоної книги України) та 72000 грн — за знищення кабана та козулі.

Сергій Іванись під час судового засідання свою провину визнав повністю та підтвердив обставини вчинення злочину, а також частково відшкодував завдану державі шкоду.

Тому Новосанжарський районний суд Полтавської області визнав винним чоловіка у незаконному придбанні та зберіганні зброї (ч. 1 ст. 263 КК України) та у полюванні на звірів, що занесені до Червоної книги України (ч. 2 ст. 248 КК України). Суд призначив Іванисю 3 роки позбавлення волі, але від відбування покарання звільнив з іспитовим строком — 1 рік. Також засудженого зобов’язали відшкодувати 1400 грн експертних витрат.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: