ВАЖЛИВО

На окупованих територіях Донбасу зникли з магазинів необхідні продукти

31.03.2021 11:32
73_main

На окупованих територіях Донецької області різко подорожчали продукти. А деякі з них уже навіть важко знайти в магазині. Водночас місцеві жителі скаржаться на низькі зарплати і нестачу робочих місць. Після епідемії коронавірусу ситуація лише погіршилася, і поки що не видно умов для поліпшення їхнього фінансового становища. Про це повідомляє Обозреватель, пише agronews.ua.

Той факт, що ціни зросли, на початку березня навіть визнала окупаційна “влада”. Звичайно, справжні цифри занижують, але місцеві жителі скаржаться – життя з кожним роком стає все важчим.

За даними так званого Міністерства економічного розвитку терористичної “ДНР”, у березні ситуація змінилася так:

– ціна на соняшникову олію зросла на 9 руб. і сягнула 125-130 руб. за літр (46-48 грн);

– ціни на яйця підвищилися на 2 руб. і тепер 70-80 руб. (26-30 грн);

– став дорожчим загалом борщовий набір, у січні він коштував 124 руб. (46 грн), а тепер – 140 руб. (52 грн);

– на 9 руб. подорожчало куряче м’ясо;

– на 5-9 руб. стала дорожчою ковбаса.

Але місцеві жителі кажуть, що ці ціни не відповідають дійсності. Наприклад, якщо ще місяць тому куряче філе в Донецьку можна було купити за 240 руб. за кілограм (78 грн), то тепер дешевше ніж за 270 руб. (100 грн) його годі й шукати.

У “ДНР”, щоб хоч якось заспокоїти місцевих мешканців, планують встановити контроль над цінами, з 1 квітня ціни на соняшникову олію, наприклад, не повинні перевищувати 110 руб. (41 грн), а на цукор – не більше як 46 руб. (17 грн) за кілограм.

Правда, чомусь ці продукти там уже почали зникати з магазинів. В інтернеті навіть можна знайти оголошення про їхній оптовий продаж. Так, за цукор просять 50 руб. (18 грн), трохи більше, ніж нібито має бути насправді.

“Сьогодні обійшов усі магазини в окрузі, поки купив соняшникову олію, полиці пустують. Зрозуміло, що торгувати дешевше ніхто не хоче. Кажуть, що склади з маслом і цукром стоять забиті, але в роздріб нічого не дають, бо не хочуть зазнавати збитків. На базарі літр олії тепер уже коштує 170 рублів”, – розповідає пенсіонер із Донецька Андрій Макарович.

“У вихідні їздили на закупи й були дуже здивовані цінами. Адже до Великодня більш ніж місяць, а свинина вже по 370 рублів (137 грн) і вище. Картопля – 45 рублів (17 грн), яйця 110 рублів (41 грн). А пенсії у нас маленькі, зарплати теж, я не розумію, для кого все це влаштовують?” – каже вчителька з Донецька Валентина.

Нагадаємо прогноз цін на сезонні овочі та фрукти.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: