АГРОРЕГІОНИ

На Одеському припортовому заводі критична ситуація

07.09.2022 16:12
na-odeskomu-priportovomu-zavodi

З початку широкомасштабної воєнної агресії росії проти України на заводі АТ «ОПЗ» було зупинено прийом рідкого аміаку. Накопичений аміак перед блокуванням судноплавства у Чорному морі залишився у сховищах АТ «ОПЗ». Усі витрати на газо- та енергоресурси зі зберігання аміаку в охолодженому стані (за температури -32,4°С) повністю лягли на Одеський припортовий завод. Про це повідомляє пресслужба підприємства, пише agronews.ua.

Відзначається, що сума боргу контрагента перед АТ «ОПЗ» за виконані послуги з приймання, захолодження та зберігання аміаку в ізотермічних сховищах склала більш ніж 320 млн грн. Також фінансовим тягарем для заводу стала відсутність строком більш ніж 3 роки сплат за приймання та очищення стоків на очисних спорудах заводу від міста Южне. Сума боргу за виконані послуги перед АТ «ОПЗ» складає близько 60 млн грн.

«За подальшої відсутності надходження коштів на підприємство, призначених для забезпечення технологічних процесів зі зберігання аміаку та очищення стоків, можуть виникнути позаштатні ситуації, які призведуть до непередбачуваних наслідків у масштабі регіону. Так, у разі зупинки роботи очисних споруд АТ «ОПЗ» буде припинено водопостачання та водовідведення населенню міста Южне, а аварійне скидання хімічно забруднених та фекально-побутових стічних вод може призвести до загрози виникнення екологічної катастрофи в акваторії північно-західного регіону Чорного моря», — йдеться в повідомленні.

Технологічні проблеми процесу зберігання аміаку в сховищах заводу можуть стати причиною виникнення надзвичайних ситуацій та техногенних катастроф.

Тим часом у компанії не припиняється робота з вишукування можливостей тимчасового перепрофілювання власних потужностей, залишаються актуальними перспективи запуску та поновлення виробництва мінеральних добрив за основним профілем заводу. 

«Шляхів цьому є декілька, за всіма напрямами працюють директори та фахівці АТ «ОПЗ». Найближчим часом ми очікуємо на повернення боргів підприємству, що надасть можливість погасити заборгованість із заробітної плати перед працівниками заводу, за електроенергію тощо. У цей складний для усієї країни період ми робимо все можливе для збереження трудового колективу та підтримки виробничих потужностей у робочому стані для подальшого запуску підприємства», — зазначає т.в.о. голови правління – директора АТ «ОПЗ» Юрій Ковальський.  

У теперішний час, із розрахунком на найближчі перспективи, у межах підписаної Україною угоди про «зерновий коридор» підприємство долучилося до процесу прийому та перевантаження зерна на морський транспорт, використовуючи потужності заводу. Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: