АГРОРЕГІОНИ

На Одещині закладуть новий виноградник та вироблятимуть крафтове вино

05.04.2024 16:23
8

У Бородінській громаді Болградського району, що на Одещині, місцева влада запровадила для інвесторів спеціальні пільги – звільнення в повному обсязі (100%) від сплати земельного податку та орендної плати за користування земельними ділянками на період реконструкції або будівництва об’єктів у таких сферах, як зелена енергетика, переробка сільськогосподарської продукції, тваринництво, туризм та виробництво. Про це повідомляє ЮгToday, пише agronews.ua.

Такою пропозицією вирішили скористатися аргентинські інвестори. Іван Кюссе розповів, що на території громади підприємці планують займатися виноградарством та виноробством – створенням крафтового вина. Для цього було орендовано землю з вже наявними посадками винограду (84 гектари), а також придбано ділянку у 20 гектарів для закладення нового виноградника.

Український бренд Big Wines входить до Міжнародної групи компаній Vinos de La Luz, яка має свої виноробні зокрема в Аргентині, Іспанії, Італії, США, а тепер – і в Україні, а саме – Бородінській громаді Одеської області. Варто зазначити, Big Wines в Україні також займаються імпортом вина з інших країн.

«Насправді це група виноробень, яка має спільний протокол якості, напрямок розвитку, і вже українська компанія, українська виноробня також увійшла до цієї групи, і ми розвиваємо виноробство, виноградарство в Україні. Для нас було важливо працювати на власних виноградниках, тому коли ми почули, що Бородінська громада, голова громади пан Кюссе запрошує інвесторів, ми розглянули такий варіант співпраці саме на цій території, побачили перспективу і вже зараз працюємо на виноградниках», – розповіла СЕО та власниця компанії  Наталія Бурлаченко.

Наразі на виноградниках Big Wines у громаді працевлаштовано близько 20 осіб. Перші результати планують побачити вже цієї осені. Як зазначалося, компанія отримала у користування готовий виноградник, якому 17 років, а також, планується висадка нового.

«Ми досить активно рухаємося вперед. Виноградник ми взяли вже засадженим, тому в цьому сезоні в нього потрібно зробити інвестиції, вкластися, оскільки за ним доглядали, але він не тієї якості, яка потрібна для нашої компанії, нашої виноробні. Тому ми зараз в нього інвестуємо для того, щоб на осінь побачити перші результати і в принципі зрозуміти, яку якість він може показати», – каже власниця Big Wines.

У майбутньому крафтове вино, вироблене з вирощеного у громаді винограду, планують реалізовувати як на українському, так і іноземному ринку.

Наталія Бурлаченко каже, що плани щодо проєкту досить амбітні, і обмежуватися виноградником в Бородінській громаді не збираються: «Ми хочемо в Україні реалізувати таку ідею як в нас є в інших країнах – це принцип терруарності, тобто робити акцент саме на тих ділянках землі, які показують найкращий результат у виноробстві. Ми себе не хочемо прив’язувати до якогось одного терруару, до якоїсь однієї області тому, що хочемо з різних регіонів брати виноград, де найкращий врожай».

Зокрема вирощувати виноград та створювати виноробні Big Wines хочуть в інших районах Одеської області, у тому числі винороби мають плани біля озера Ялпуг.

Наостанок Наталія Бурлаченко поділилася, що для початку своєї діяльності у сфері виноградарства та виноробства в Україні обрали саме Бородінську громаду через можливості, які запропонувала місцева влада:

«Пошук землі, пошук виноградників зайняв особисто в мене не один рік, і це не так легко, як здавалося, що війна, люди готові продати. Ні, вони нічого не готові продавати, не готові сприяти. Всі чекають, зрозуміло, миру, чекають, Перемоги, нових якихось якісніших умов. Тому, звісно, пропозиція від Бородінської громади, від голови громади дуже допомогла нашій співпраці. Ми переконалися, що нам потрібно залишитися саме в цій громаді, оскільки так, як нас зустрічали, і так як нам сприяли у тих чи інших питаннях – ми не зустріли в інших громадах і регіонах, тому тут і залишились».Перегляди: 462
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: