АГРОРЕГІОНИ

На Одещині пересихають унікальні озера

07.09.2022 18:15
7885ae45af55a591ed084362ca7d674d

У національному природному парку “Тузлівські лимани” Одеської області катастрофічно пересихають унікальні дрібні внутрішні озера, названі на честь академіка Ювеналія Зайцева. Про це повідомив доктор біологічних наук, співробітник Національного природного парку “Тузлівські лимани” Іван Русєв, пише agronews.ua.

Відомо, що з 24 лютого 2022 року, окупанти мінували та забруднювали  Чорне море, вбивали сонарами дельфінів. Але на тлі війни в кінці літа також висохли й озера академіка Ювеналія Зайцева.

“І це відбувається від того, що в цьому році вода в лимани і в озера майже не поступає ззовні. Не було і стоку прісної води по малих річках в лимани. До того ж, в цьому році рівень води в річки Дунай вкрай низький за останні десятиріччя, і тому вода в лимани Джантшейський та Малий Сасик теж не надходить з Дунаю і не поповнює озера. І, нарешті, зовсім немає водообміну між Чорним морем та Тузлівськіми лиманами”, – пояснив Русєв.

Окрім військових дій, одною з причин відсутності водообміну, є й той факт, що рибалкам не дали дозволу відкрити прорву.

“Тому рибалки лишилися без риби, а випарювання води з лиманів, на фоні відсутності водообміну, призвело зараз до повного висихання заповідних озер, де були засереджені унікальні пташінні садочки галагазів”, – додав біолог.Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: