НОВИНИ

На Одещині й Миколаївщині обговорили законодавче врегулювання функціонування меліоративних систем

15.09.2021 19:04
whatsapp-image-2021-09-14-at-164112-1

13–14 вересня 2021 року на Одещині та Миколаївщині – регіонах, які найбільше постраждали від посухи останніх років, – відбулися виїзні комітетські слухання на тему «Актуальні питання законодавчого врегулювання функціонування меліоративних систем: практика та перспективи розвитку». Про це повідомляє Мінагрополітики, пише agronews.ua.

На цих слуханнях були представлені основні напрацювання Меліоративного штабу, в якому спільно працюють Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державне агентство водних ресурсів України, народні депутати Аграрного комітету Верховної Ради, громадські організації.

Зокрема, йдеться про запровадження інституції ОВК та зміну системи управління водогосподарських організацій (законопроект № 5202-д) для стимулювання зрошення. А також про ще одну важливу складову для розвитку іригації – розробку законопроекту про особливості управління магістральними каналами, яким буде створена можливість закласти принципи управління меліоративними системами вищого рівня.

«Для аграріїв на сьогодні в аспекті розширення зрошувальних площ важливо вирішити два важливі питання – якості води та ціни на електроенергію. Тому, по-перше, будемо звертатися до НКРЕКП щодо переведення всіх споживачі електроенергії на насосних станціях та зрошувальних системах з 2-го на 1-й клас підключення. По-друге, має бути забезпечене безкоштовне розконсервування та відновлення подачі електроенергії до насосних станцій, які тимчасово не працювали. По-третє, наразі опрацьовується зміна підходів до тарифоутворення для постачання води, яка використовуватиметься для потреб зрошення», – розповів перший заступник Міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький.

Стосовно Одещини, то тут реалізовуватимуться 12 пілотних проектів із модернізації насосних станцій та меліоративних каналів із загальним бюджетом у 350 млн грн. Після цього по всій області будуть масштабовані інші меліоративні об’єкти.

Крім того, капітальні вкладення та інвестиції в 90 млн євро отримає Нижньо-Дністровська зрошувальна система – цей пілот втілюватиметься в рамках ЄБРР.

На Миколаївщині гостро стоїть питання з Інгулецькою зрошувальною системою, насамперед із екологічної точки зору. Забруднення річки Інгулець завдають істотної шкоди довкіллю, екосистемі басейну річки, здоров’ю населення, погіршують якість води для зрошення в ході усього поливного періоду, який в умовах змін клімату істотно збільшується.

Для того щоб система працювала та ефективно розвивалася, необхідно забезпечити подачу води, що відповідатиме вимогам по місту забруднюючих речовин. А тому завдання на найближчий час – розчистка річки Інгулець та нівелювання негативного впливу на екологію від роботи гірничо-збагачувальних  комбінатів.

«Фермери очікують прогнозованості та чіткого розуміння, яку кількість якісної води та в які періоди вони зможуть отримувати в наступні роки. Чи матимуть безперебійне постачання електроенергії. Чи матимуть підтримку облдержадміністрацій та облрад. Готуємо спільні рішення, щоб вони отримали такі гарантії не на словах, а на ділі. Уже анонсовані зрошувальні пілоти з ЄБРР дають впевненість в отриманні позитивних практичних результатів уже за рік»,– резюмував Тарас Висоцький.

У комітетських слуханнях взяли участь:

перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький,

заступник Голови Комітету з питань аграрної та земельної політики Сергій Рудик,

заступник Голови Комітету з питань аграрної та земельної політики Степан Чернявський, 

голова підкомітету з питань земельних відносин Артем Нагаєвський, 

голова підкомітету з питань інновацій та інфраструктури в сфері агропромислового комплексу Олександр Гайду, 

голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Артем Чорноморов, 

народний депутат України – член Комітету Володимир Тимофійчук, 

в.о. голови Державного агентства водних ресурсів України Олексій Кузьменков, 

голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований, 

голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, 

голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім,

голова Одеської обласної ради Григорій Діденко, 

голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва, 

голова Асоціації користувачів водомереж Андрій Мишкін,

депутат Херсонської обласної ради Володимир Хвостов,

голова фермерського господарства «Аделаїда»,

депутат Херсонської обласної ради Сергій Рибалко, 

заступник Голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов, 

голова Асоціації водокористувачів, депутат Херсонської обласної ради Володимир Хвостов, 

керівник напряму земельної реформи, Проект USAID «Програма з аграрного і сільського розвитку (АГРО)» Сергій Кубах, 

місцеві сільськогосподарські товаровиробники.

Проект рекомендацій, підготовлений за результатами комітетських слухань, в установленому порядку буде розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

на одещині й миколаївщині обговорили законодавче врегулювання функціонування меліоративних систем

Нагадаємо, що На Житомирщині судитимуть держреєстратора.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: