НОВИНИ

На Київщині вирощують понад 2000 сортів томатів

14.09.2022 16:13
tomat-opisanie-sortov_02-e1511169016637

Колекцію із 2250 сортів томатів має пенсіонерка Тамара Проскурня з Київщини. Хоча ще 10 років тому вона була столичною жителькою без найменшого досвіду городництва. Цьогоріч господиня вирощує 1200 кущів томатів і 450 кущів перців. Про це повідомляє social.com.ua, пише agronews.ua.

Господиня зізнається, що мусила всьому вчитись «з нуля».

«Спочатку виписувала тематичні газети й журнали. Потім, коли чоловік подарував ноутбук, я почала спілкуватися у соцмережах і побачила, що помідори бувають дуже різні, а не лише червоні і рожеві. Хотілося й собі таких. На базарі купувала розсаду, але часто мене обманювали – виростало не те, що обіцяли. Тому я вирішила вчитися вирощувати розсаду сама. Це мене так захопило, що тепер моя колекція налічує 2250 сортів томатів, понад 200 сортів перців гострих і солодких, багато різної квасолі та сортів картоплі», – розповідає пенсіонерка.

За її словами, аби зібрати якісне насіння, потрібно виростити хорошу рослину з гарними плодами. Важливо дати гарний старт розсаді.

«Коли висаджую розсаду овочів, в лунку закладаю перегній, доломітову муку для розкислення ґрунту, попіл, можна також додати нітроамофоску. Останні три роки в нас досить холодна весна, тому бажано розсаду накрити агроволокном. Висаджую завжди в перших числах травня, відразу розкладаю крапельний полив», – пояснює пенсіонерка.

Колекція насіння у жінки виглядає, як картотека у бібліотеці. Каже, онук допомагав. Колись процес такої роботи було складніше організувати. Жінка фотографувала рослини на цифровий фотоапарат, потім переносила фото у ноутбук, підписувала. Тепер все простіше. Сучасний телефон і сторінка в соцмережі допомагають організувати збір та зберігання всієї інформації: і фото, і опис сорту.Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: