АГРОРЕГІОНИ

На Київщині почали виготовляти новий смак соку

09.03.2024 16:16
4

Власники відомого ФГ «Валентина», що на Київщині, розширили асортимент соків прямого віджиму. Так, новинку – яблучно-обліпиховий сік – виробники презентували під час Першої Міжнародної науково-практичної конференції «Овочівництво та ягідництво: відкритий і закритий ґрунт. Технології та інновації». Про це повідомляє Ягідник, пише agronews.ua.

Яблучно-обліпиховий сік ми зробили у співпраці з засновником ФГ «Фама» Василем Мартюком, який зараз боронить Україну на передовій.

“Спочатку ми придбали у ФГ «Фама» обліпиху для джему. І нам передали заодно обліпихове пюре. Спочатку ми навіть не розглядали цей варіант купажу соку в нашому асортименті, якби не Василь Мартюк, за ініціативи якого нам надіслали обліпихове пюре, щоб ми спробували з ним попрацювати. Коли ми попрацювали з цим пюре, оцінили його органолептичні та фізико-хімічні властивості, то проголосували цілою командою за те, щоб додати яблучно-обліпиховий сік у нашу лінійку. Після цього ми придбали партію пюре та зробили 200 упаковок соку”, – поділилася співзасновниця ФГ «Валентина» Інна Семерог.

Взимку у ФГ «Валентина» щотижня проводили благодійну акцію для підтримки ЗСУ – продавали безалкогольний яблучний глінтвейн за донат. За кошти, які передавали волонтерам, купували грілки для військових, від яких був запит на них.

“Коли в середині лютого у нас у продажу з’явився яблучно-обліпиховий сік, то прибуток від його реалізації ми передали на збір, який був тоді відкритий для потреб підрозділу, в якому служить Василь Мартюк”, – розповіла співзасновниця господарства «Валентина».

Сік має досить високу кислотність – 3,16-3,2. Тому, за словами співзасновниці господарства, аудиторія споживачів цього соку менша, ніж аудиторія прихильників солодких соків.

Також цього року у ФГ «Валентина» презентували сік із яблук з червоним м’якушем Байа Маріса.

“Яблука цього сорту за текстурою не дуже соковиті, якщо порівнювати з такими сортами, як Хоней, Гала чи Фуджі. Вони більше схожі на Ренет Симиренка. Тому багато фудблогерів позиціонують їх як хороший варіант для запікання. А ще ці яблука дуже добре себе демонструють під час сушіння. Ми придбали плоди цього сорту у ФГ «Гадз» для експерименту – і задоволені. Нам сподобалося, як яблука віддають сік. Для початку зробили 400 упаковок цього соку. Але плануємо восени 2025 року висадити цей сорт у своєму саду та робити з них сік постійно. Уже замовили для цього саджанці у Максима Заріцького”, – поділилася Інна Семерог.

Також у 2023 році у ФГ «Валентина» висадили малину, і планують виготовляти чистий малиновий сік, а не мікс із яблуком.Перегляди: 172
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: