НОВИНИ

На Київщині сімейна ферма налагодила виробництво натуральних соків

31.12.2019 07:00
1543382652_apple-3771947_1280

У господарстві «Валентина», що на Київщині, господарюють Петро і Валентина Семероги з доньками — Інною та Віталіною. Їм вдалося опанувати переробку яблук із власного саду на 100% натуральні соки. Про це розповіла Інна Семерог в інтерв’ю Kurkul.com.

«Всього в нас 9,5 га. Пів гектара у нас господарського двору, під садом було 9 га, та зараз залишилося всього 6 га. На весну 2020 року ми вже придбали садивний матеріал сорту Фуджі для розкорчованих нині 3 га. Через брак місця використовуємо бочки для крапельного зрошення», — розповіла Інна Семерог.

Виробництво соку розпочали кілька років тому. Два роки працювали не на власних потужностях, досліджували попит. Спочатку продавали сік без упаковки. На наступний рік замовили упаковку, де вказували, що це 100 % натуральний сік.

З часом придбали власну лінію для виробництва соку Voran.

«Почали робити власні соки восени 2016 р., не все так вийшло гладко, як пише книжка. Було чимало проблем із тим, що установка не нова, були проблеми з котлом, з насосом, зі стрічками», — повідомила господиня.

У 2017 р. вже вийшли на 12 тис. п’ятилітрових упаковок і орієнтовно на 2–3 тис. пакетів віджали соку для місцевих фермерів.

«Потужність лінії становить 500 л/год. У середньому в «гарячий» сезон із 7 ранку до 7 вечора переробляємо 3-4 т яблук — це від 500 до 600 5-літрових пакетів, залежно від сорту. Такі чудові сорти, як Чемпіон і Хані Крісп, розливаємо також в упаковку по 3 л, про яку нас часто запитують, оскільки для невеликої родини 5 л забагато. Також розливаємо і в скляну літрову тару, але цей напрям ще потребує розвитку», — продовжує Інна Семерог.

У господарстві працюють за технічними умовами, а продукцію збувають серед місцевих. У планах — робота з локальними зеленими лавками, овочевими магазинами.


Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: